PHL: zwycięstwo GKS-u Tychy w Nowym Targu

• Data publikacji: 22.09.2018, 04:29

Za nami trzecia kolejka Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym meczu Podhale Nowy Targ przegrało 1:3 z GKS-em Tychy.

GKS Tychy objął prowadzenie w 8. minucie po bramce Mateusza Gościńskiego. Podhale Nowy Targ nie zdołało wyrównać. Bramkę na 2:0 zdobył GKS. Tyszanie trafili do bramki rywali pod koniec drugiej tercji za sprawą Andrieja Mikniowa. Na początku trzeciej odsłony gry Podhale zdobyło bramkę kontaktową. W przewadze gola strzelił Krystian Dziubiński. Gospodarze walczyli jeszcze o wyrównanie i wycofali bramkarza Przemysława Odrobnego. GKS Tychy z tego skorzystał i bramkę na 3:1 strzelił Filip Komorski.

Po czwarte zwycięstwo sięgnęło JKH Jastrzębie, które pokonało 5:2 z KH Energą Toruń. Zespół z Torunia prowadził 2:0, ale JKH dało radę pewnie wygrać. Comarch Cracovia rozpoczął mecz z Zagłębiem Sosnowiec od wyniku 0:1. Jednak drużyna z Krakowa pewnie triumfowała 4:1. Mecz Unii Oświęcim z Automatyką Gdańsk był wyrównany przez dwie tercje. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 6:3 dla drużyny z Pomorza. W starciu Polonii Bytom z PGE Orlikiem Opole po dwóch tercjach było 3:3. W ostatniej części meczu Polonia zdobył trzy bramki sięgnęła po zwycięstwo.