Lekkoatletyka: Borkowski i Sieradzki z minimum podczas memoriału Szewińskiej

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 03.06.2022, 21:47

Kolejnym przystankiem cyklu Continental Gold Tour był memoriał Ireny Szewińskiej, który odbył się w Bydgoszczy. Ozdobą zawodów był bieg na 800 metrów, podczas którego Mateusz Borkowski i Patryk Sieradzki zapewnili sobie minimum na tegoroczne mistrzostwa świata.

 

Ostatnią konkurencją biegową mityngu w Bydgoszczy był bieg na 800 metrów mężczyzn, który był bardzo mocno obstawiony. Bardzo mocne tempo narzucił pacemaker, więc zawodnicy wykorzystali warunki, aby zdobyć wartościowe wyniki. Finalnie najszybszy na mecie okazał się Tony van Diepen. Holender uzyskał czas 1:44.31 i objął prowadzenie w tegorocznych tabelach europejskich. Tuż za nim finiszowali Tshepo Tshite oraz Andreas Kramer. Najlepszym Biało-czerwonym był Mateusz Borkowski. Uzyskał czas 1:44.79, tym samym ustanowił nowy rekord życiowy oraz uzyskał minimum na mistrzostwa świata w Eugene. Również fantastycznie zaprezentował się Patryk Sieradzki, który zazwyczaj pełni funkcję pacemakera. Polak zameldował się na mecie z czasem 1:45.13, również wywalczając przepustkę na mistrzostwa globu. W rywalizacji pań na tym samym dystansie z dobrej strony pokazała się Anna Wielgosz. Polka zajęła drugą pozycję z czasem 2:01.71, zyskując cenne punkty do rankingu. 

 

W biegach sprinterskich główną uwagę skierowaliśmy na płotki. Damian Czykier mimo lekkiego zgubienia tempa zajął drugą pozycję na dystansie 110 metrów przez płotki. Białostoczanin uzyskał znakomity czas 13.36. Zwycięstwo przegrał z Amerykaninem Jamalem Brittem zaledwie o 0.01 sekundy. W rywalizacji kobiet najlepsza była Tia Jones (12.79), a z Polek Klaudia Siciarz (13.08 SB), która zajęła szóstą pozycję w biegu finałowym. Warto podkreślić, że w Bydgoszczy nie wystartowała najlepsza nasza zawodniczka Pia Skrzyszowska. 

 

Rozegrany został również bieg na jedno okrążenie kobiet. W stawce zabrakło aktualnie najlepszych naszych zawodniczek. Wygrała Litwinka Modesta Morauskaite z czasem 51.34 sekundy. Najlepszą z Polek była Iga Baumgart-Witan, która ukończyła rywalizację na czwartej pozycji z wynikiem 51.77. Trzy ostatnie miejsca zajęły również nasze reprezentantki Kinga Gacka (52.89), Małgorzata Hołub-Kowalik (53.33) oraz Kornelia Lesiewicz (54.62). 

 

Lekkoatletyka nie składa się wyłącznie z konkurencji biegowych. Ważnym punktem były konkursy rzutu młotem. W obu wygrywali nasi mistrzowie olimpijscy. Anita Włodarczyk rzutem w czwartej kolejce na odległość 74.13 metra przypieczętowała kolejny swój triumf. Na podium znalazła się również Malwina Kopron, która w najdalszej próbie uzyskała 72.44. Finalnie wystarczyło to na trzecią lokatę. W konkursie mężczyzn po zaciętej batalii górą okazał się Wojciech Nowicki. Złoty medalista z Tokio posłał młot na odległość 80.28 metra. Drugi Paweł Fajdek przegrał z kolegą z reprezentacji zaledwie o 9 centymetrów. Na pochwałę zasługuje postawa Marcina Wrotyńskiego. Młody Polak poprawił swoją życiówkę o ponad 1.5 metra. Od dziś wynosi ona 75.32. 

 

PEŁNE WYNIKI

 

 

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.