Siatkówka - Liga Narodów: piątek pod znakiem zwycięstw faworytek

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 03.06.2022, 22:40

Choć polscy kibice mieli w piątek dzień odpoczynku od występów Polek w tegorocznej Lidze Narodów, inne drużyny walczyły o kolejne punkty. Pewne zwycięstwa odniosły Włoszki, Serbki i Chinki. Najwięcej pracy miały natomiast Niemki, które najpierw uległy Japonkom, by później odprawić w trzech setach Koreanki.

Spotkanie Niemek z Japonkami rozpoczęło kolejny dzień zmagań w Lidze Narodów Kobiet. Już pierwszy set pokazał, że będzie to bardzo wyrównane starcie, bowiem po walce na przewagi ze zwycięstwa 25:27 cieszyły się podopieczne Vitala Heynena. Także w kolejnych partiach żadna z drużyn nie odpuszczała, co finalnie doprowadziło do tie-breaka. W nim szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Japonki, wygrywając do 12 i notując cenne zwycięstwo. Niespodziewanie łatwą wygraną zanotowały Kanadyjki, które odprawiły w trzech setach rywalki z Dominikany, nie pozwalając im w żadnym secie przekroczyć granicy 20 punktów. Również trzech partii do pokonania Bułgarek potrzebowały Serbki, ale w tym starciu walki było już znacznie więcej. Świadczy o tym fakt, że dwie partie zakończyły się wynikiem 26:24 dla aktualnych mistrzyń świata.

Pewnie w swoim meczu z Holenderkami zaprezentowały się Włoszki. Mistrzynie kontynentu bez problemu poradziły sobie z rywalkami, pozwalając im zdobyć w najlepszej partii 19 "oczek". O drugie zwycięstwo w rozgrywkach walczyły Chinki, które pod wodzą nowego trenera próbują wrócić do formy sprzed sześciu lat, kiedy wygrywały olimpijskie złoto. Po drugiej stronie stanął jednak groźny zespół Turcji, który nie sprawił jednak rywalkom zbyt dużo kłopotów. Choć podopiecznym Giovanniego Guidettiego udało się wywalczyć seta, z końcowego zwycięstwa cieszyły się Azjatki. Podobnie jak ta seria się rozpoczęła, tak samo się również skończyła, a mianowicie starciem naszych zachodnich sąsiadek. Tym razem Niemki mierzyły się z reprezentantkami Korei Południowej, biorąc udany odwet za wcześniejszą porażkę i pokonując rywalki w trzech setach.

Wyniki piątkowych spotkań:

Niemcy - Japonia 2:3 (27:25, 25:23, 20:25, 22:25, 12:15)

Kanada - Dominikana 3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

Serbia - Bułgaria 3:0 (26:24, 25:15, 26:24)

Holandia - Włochy 0:3 (19:25, 15:25, 15:25)

Turcja - Chiny 1:3 (16:25, 25:20, 16:25, 22:25)

Niemcy - Korea Południowa 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.