Dimitri Claeys zwycięzcą wyścigu w Dunkierce

• Data publikacji: 13.05.2018, 17:30

Dimitri Claeys został zwycięzcą wyścigu 4 dni Dunkierki. Ostatni etap z ucieczki wygrał Olivier le Gac.

11 kolarzy znalazło się w ucieczce dnia na ostatnim etapie wyścigu 4 dni Dunkierki. Płaski odcinek o długości 170 kilometrów kończył się w mieście Dunkierka. Uciekinierzy utrzymali przewagę nad peletonem i walczyli o zwycięstwo etapowe. Rywali przechytrzył Olivier le Gac (Francja, FDJ), który zaatakował ponad kilometr przed metą. Drugi był Casper Pedersen, a trzeci Xandro Meurisse. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) nie ukończył dzisiejszego etapu.

Bezpiecznie w peletonie przyjechał Dimitri Claeys. Belgijski kolarz Cofidisu został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Drugą pozycję w całym wyścigu zajął Andre Greipel, który przegrał z Belgiem o sekundę. Na trzecim miejscu uplasował się Oscar Riesebeek.