Roland Garros: Rojer i Arevalo najlepsi w deblu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.06.2022, 20:27

Jean-Julien Rojer i Marcelo Arevalo wygrali rywalizację w grze deblowej podczas Roland Garros 2022. Holender i Salwadorczyk w finale pokonali 6:7(4), 7:6(5), 6:3 Ivana Dodiga i Austina Krajicka.

Obecność obu par w finale paryskiej imprezy była zaskoczeniem. Ivan Dodig i Austin Krajicek współpracę zawiązali w kwietniu. Początki były trudne, bo zaczęli od trzech porażek. W maju zdobyli już tytuł w Lyonie i znakomitą passę kontynuowali podczas Roland Garros. Marcelo Arevalo i Jean-Julien Rojer mieli dobry początek sezon una kortach twardych. Z USA wyjeżdżali z triumfami w Dallas i Delray Beach. Udane starty dały im rozstawienie z numerem dwunastym.

Na początku pierwszego seta dominowali mistrzowie z Lyonu. Arevalo i Rojer przeżywali trudne chwile w trzecim gemie. Ostatecznie po dziesięciominutowej batalii, Holender utrzymał podanie. Także kolejne dwa gemy serwisowe turniejowej "dwunastki" wymagały odparcia break pointów, co ponownie się udawało. Z czasem i Salwadorsko-holenderski duet złapał rytm i wygrywał podanie łatwiej. Po godzinie gry na korcie Phillipe'a Chatrier rozegrano tie-breaka. W nim szybko Dodig i Krajicek odskoczyli z przewagą mini breaka. Tej przewagi nie stracili, a Amerykanin zakończył seta skutecznym serwisem.

W drugiej partii nastąpiła kontynuacja pewnie wygranych gemów serwisowych. Przełom nastąpił w dwunastym gemie, kiedy to po świetnym returnie Amerykanina rozegrano piłkę meczową. Dobry serwis Rojera nie pozwolił przeciwnikom jej wykorzystać. Po ponad dziesięciominutowym gemie Rojer skutecznymi serwisami obronił łącznie trzy meczbole i doprowadził do tie-breaka. W nim tym razem lepsi okazali się Holender i Salwadorczyk.

W trzeciej odsłonie ponownie para rozstawiona z dwunastką musiała bronić break pointów w trzecim gemie. Po udanej akcji defensywnej w szóstym gemie przeszli do ofensywy. Holender i Salwadorczyk wypracowali sobie pierwsze break pointy w meczu i od razu je wykorzystali. Do końca seta pilnowali serwisu, ostatecznie zwyciężając 6:3. Dla Rojera był to trzeci wielkoszlemowy triumf, a pierwszy w Paryżu. Arevalo wygrał swojego debiutanckiego szlema.

Marcelo Arevalo/Jean-Julien Rojer (SAL/NED) [12] - Ivan Dodig/Austin Krajicek (CRO/USA): 6:7(4), 7:6(5),6:3