Roland Garros: Rafael Nadal z kolejnym tytułem w Paryżu

• Data publikacji: 05.06.2022, 17:30

Rafael Nadal zdobył 22. wielkoszlemowy tytuł w karierze, w tym 14. na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W finale tegorocznej edycji hiszpański tenisista wygrał w trzech setach z Norwegiem Casperem Ruudem.

Rafael Nadal stanął przed szansą na poprawienie swojego rekordu w końcowych triumfach w wielkoszlemowych turniejach. "Król Paryża" celował w 14. wygraną.  Dla Caspera Ruuda był to pierwszy w karierze finał Wielkiego Szlema. 23-latek liczył na sprawienie niespodzianki. W dzisiejszym finale tenisiści zmierzyli się po raz pierwszy. Na początku Norweg miał spore problemy z rotacjami nadawanymi przez Nadala. Ruud przegrał pierwszy gem serwisowy i szybko zrobiło się 2:0 dla Hiszpana. Zawodnik ze Skandynawii od razu odrobił stratę przełamania. "Rafa" odbudował przewagę przełamania i po 50 minutach zwyciężył w pierwszym secie 6:3.

Druga część finału rozpoczęła się obiecująco dla Ruuda. Reprezentant Norwegii przełamał rywala na 3:1. Kolejnych pięć gemów na swoje konto zapisał Rafael Nadal. Trzynastokrotny mistrz Rolanda Garrosa ponownie triumfował 6:3 i był już bardzo blisko kolejnego wielkiego sukcesu. Z każdą kolejną piłką Casper Ruud tracił wiarę w końcowe zwycięstwo. Trzeci set został całkowicie zdominowany przez Rafaela Nadala. "Rafa" nie oddał w nim rywalowi żadnego gema. Finałowe spotkanie zakończyło się w dwie godziny i kilkanaście minut. Hiszpan dzięki zwycięstwu numer 22 umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji triumfatorów Wielkich Szlemów. Mówi się o tym, że hiszpański tenisista może zakończyć karierę. Nie zgłosił się do udziału w Wimbledonie. Podczas dekoracji Nadal powiedział, że będzie walczył, aby grać dalej.

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - Casper Ruud (Norwegia, 8) 6:3, 6:3, 6:0