La Liga: Skromne zwycięstwo Realu Madryt

• Data publikacji: 22.09.2018, 22:38

Real Madryt wygrywa z Espanyolem na Estadio Santiago Bernabeu w Madrycie, w spotkaniu 5. kolejki La Liga. Bramkę dla Królewskich strzelił Marco Asensio.

W 5. minucie Real był blisko zdobycia bramki. Odriozola dograł piłkę do Isco, a ten posłał ją tuż obok słupka. W 14. minucie Espanyol po raz pierwszy wszedł na połowę Królewskich i... był o włos od wyjścia na prowadzenie. Piłkę na skraju pola karnego dostał Piatti i oddał groźny strzał w kierunku dalszego słupka. Na jego nieszczęście futbolówka minęła słupek bramki Realu. Dominacja Realu w pierwszej połowie była ogromna. Poza tą jedną okazją, Espanyol nie był w stanie zrobić praktycznie nic. W 33. minucie gospodarze mieli rzut rożny, po którym groźny strzał oddawał Casemiro. Uderzenie reprezentanta Brazylii było jednak niecelne. Dwie minuty później Espanyol wyprowadził szybką kontrę, którą celnym strzałem kończył Hernan Perez. Na szczęście dla ekipy z Madrytu Courtois zdołał skutecznie interweniować.

W 41. minucie Real wreszcie wyszedł na prowadzenie, a do siatki trafił Marco Asensio. Początkowo jednak gol został anulowany, gdyż sędzia Lahoz dopatrzył się spalonego. Pozycję spaloną widział jednak tylko on i po użyciu systemu VAR bramka została uznana.

Niedługo po zmianie stron Real mógł podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą Luki Modricia. Uderzenie Chorwata zostało jednak obronione przez byłego bramkarza Realu Madryt, Diego Lopeza. W 49. minucie kapitalnie z dystansu uderzał Isco, ale strzał reprezentanta Hiszpanii nieznacznie minął słupek bramki Espanyolu. W 65. minucie goście byli o włos od wyrównania, bowiem w doskonałej sytuacji trafili w poprzeczkę. Królewscy zdawali się nie wyciągać wniosków z tej sytuacji i często dopuszczali gości pod swoje pole karne. W 73. minucie Sergio Ramos zapędził się w swoim stylu w pole karne rywala i po podaniu Isco oddawał świetny strzał głową. Na posterunku był jednak Diego Lopez, który popisał się fenomenalną interwencją. Real był wyraźnie zadowolony z korzystnego rezultatu i skupiał się jedynie na utrzymaniu futbolówki. Nic więc więcej się nie wydarzyło i Królewscy wygrali 1:0.

Real Madryt 1:0 Espanyol (1:0)

(41' Asensio)

Real: Courtois; Odriozola, Varane, Ramos, Nacho; Casemiro, Ceballos (63' Lucas Vasquez), Modric; Isco (79' Llorente), Asensio, Benzema (59' Mariano)

Espanyol: Diego Lopez; Lopez, Naldo, Hermoso, Didac; Granero, Roca, Darder (55' Sanchez); Perez (70' Garcia), Iglesias, Piatti (55' Baptistao)