ATP Stuttgart: Hurkacz rozpoczął sezon na trawie od zwycięstwa

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 06.06.2022, 13:55

Hubert Hurkacz oraz Mate Pavic potrzebowali 49 minut, by zapisać wygraną na otwarcie sezonu na kortach trawiastych. W grze podwójnej turnieju w Stuttgarcie polsko-chorwacki debel mierzył się Dustinem Brownem i Evanem Kingiem.

Hubert Hurkacz na otwarcie sezonu trawiastego, poza grą singlową, rywalizuje również w grze podwójnej. Jego partnerem w niemieckich zawodach jest jeden z najlepszych deblistów na świecie Mate Pavic. Polsko-chorwacki duet rozstawiony został z numerem "3", a w pierwszej rundzie mierzył się z parą Dustin Brown i Evan King. Pomimo, że w inauguracyjnej partii odnotowano jedno przełamanie, to set trwał tylko 22 minuty. Głównym powodem była olbrzymia przewaga serwujących, którzy ekspresowo wygrywali podania, a kluczowy okazał się czwarty gem, kiedy perfekcyjnie returnowali Hurkacz i Pavic.

Druga część to niemal kopia pierwszej. Również początkiem seta, lecz tym razem w rozgrywce numer trzy gładko swoich rywali przełamali rozstawieni gracze. W kolejnej fazie Polak i Chorwat mieli kolejne okazję na podwyższenie wyniku, ale wówczas obronną ręką przy breakpointach wyszli rywale. Do końca meczu serwis Hurkacza i Pavica nie był choćby przez moment zagrożony, a to spowodowało pewne zwycięstwo w tym spotkaniu. Ćwierćfinałowymi przeciwnikami będą bracia Tsitsipas lub duet Andre Goransson i Ben McLachlan.

Hubert Hurkacz/Mate Pavic (POL/CRO)[3] - Dustin Brown/Evan King (GER/USA) 6:3, 6:4