Lotto Ekstraklasa: pierwszy triumf Cracovii

• Data publikacji: 22.09.2018, 17:33

Pierwsze punkty w bieżącym sezonie nareszcie zdobyła drużyna prowadzona przez Michała Probierza. Cracovia zwyciężyła na własnym terenie 3:1 z płocką Wisłą.

Mecz w Krakowie od początku układał się po myśli miejscowych, którzy szybko objęli prowadzenie. Już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Wdowiak po tym, jak ogromny błąd popełnił Zapytowski. Kilkanaście minut później było już 2:0. Po płaskiej centrze w pole karne gości mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Zenjov. Wisła jedyną okazję przed przerwą miała dzięki Furmanowi. Były Legionista mocnym uderzeniem próbował pokonać Gostomskiego, ale ten przytomną paradą sparował piłkę do boku.

Udanie w drugą połowę weszli przyjezdni. Karol Angielski w 50. minucie otrzymał podanie w szesnastkę, minął jednego z rywali i płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Gospodarze mogli odpowiedzieć dziesięć minut później, jednak Piszczek po dobrej centrze Zenjova uderzył głową obok bramki. W 82. minucie przyjezdni powinni wyrównać, ale strzał Łasickiego znakomicie wybronił Gostomski. Niewykorzystana okazja zemściła się na Wiśle chwilę później. Na listę strzelców ponownie wpisał się Wdowiak, którego strzału w środek bramki nie zdołał wybronić Zapytowski. Arbiter doliczył sześć minut do drugiej połowy, jednak płocczanie nie byli już w stanie niczego zdziałać.

Cracovia - Wisła Płock 3:1 (2:0)

Bramki: Wdowiak (8', 84'), Zenjov (19') - Angielski (50')

Cracovia: Gostomski – Ferraresso, Datković (80' Dytiatjew), Helik, Râpă – Zenjov, Dimun, Gol, Budziński, Wdowiak (90+3' Dąbrowski) – Piszczek (72' Strózik)

Wisła Płock: Zapytowski – Uryga, Łasicki, Dźwigała (69' Stefańczyk), Warcholak – Łukowski, Szymański (56' Rasak), Štilić, Furman, Varela (46' Angielski) – Ricardinho

Żółte kartki: Varela, Warcholak

Sędziował: Mariusz Złotek