Fatalny finisz pozbawia Adriana Meronka podium

• Data publikacji: 13.05.2018, 17:45

Adrian Meronk zajął 14. miejsce, podczas turnieju rozgrywanego w Portimao Open de Portugal. Polak miał olbrzymią szansę na podium, ale fatalna postawa na trzech ostatnich dołkach wszystko przekreśliła.

Adrian Meronk rozpoczął dzisiejszą rywalizację na zewnętrznej części pola. Ponownie, jak wczoraj, udało się uniknąć falstartu, który przytrafił się mu podczas pierwszych dwóch rund (+3 i +2 na pierwszym dołku). Gra naszego reprezentanta przyniosła dwa birdie i bogeya. Miejsce Polaka cały czas oscylowało wokół podium i po 15. dołkach nasz reprezentant był drugi, ustępując tylko Australijczykowi Dimitrosowi Papadatosowi. Trzy ostatnie dołki przyniosły jednak katastrofę. Nasz najlepszy golfista osiągnął na nich wyniki +1, +1 i +2, co spowodowało ostry spadek w dół tabeli. Ostatecznie Polak zakończył Open de Portugal na 14. miejscu, z wynikiem jednego uderzenia poniżej par.

W Portimao walczył także Mateusz Gradecki, który rywalizację zakończył po dwóch rundach na 76. miejscu (+4).

Najlepszy w Portugalii okazał się Australijczyk Dimitros Papadatos, który zakończył turniej z wynikiem -7. Tuż za nim uplasowali się Portugalczyk Jose-Felipe Lima i Francuz Antoine Rozner. Obaj z rezultatem -5 zajęli drugie miejsce.

Już w czwartek na polu golfowym w Maladze rozpocznie się kolejny turniej Challenge Tour. Tym razem będzie to Andalucia - Costa del Sol Match Play 9. Na liście startowej zawodów znajduje się Adrian Meronk.