WTA Nottingham: szybka porażka Rosolskiej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.06.2022, 16:37

Alicja Rosolska i Erin Routliffe odpadły w pierwszej rundzie debla podczas turnieju WTA 250  w Nottingham. Polka i Nowozelandka przegrały 1:6, 5:7 z Shuko Aoyamą i Hao Chan.

Występem w Nottingham Alicja Rosolska zainaugurowała sezon trawiasty. Jej partnerką, podobnie jak we wcześniejszych turniejach, była Erin Routliffe. Ich przeciwniczkami w pierwszej rundzie były Shuko Aoyama i Hao Chan. Mecz dużo lepiej rozpoczęły zawodniczki rozstawione z numerem trzecim. Do wygrania 6:1  pierwszego seta potrzebowały ledwie 23. minut.

Druga partia była bardziej wyrównana. Polka i Nowozelandka przełamały w drugim gemie, ale jeszcze przed zmianą stron dały się przełamać powrotnie. W siódmym gemie sytuacja Rosolskiej i Routliffe jeszcze bardziej się skomplikowała, po kolejnej stracie podania. W następnym gemie odrobiły jednak straty, a w dziesiątym miały piłkę setową przy decydującym punkcie. Nie udało się jej wykorzystać, a chwilę później po raz trzeci w tym secie przegrywały różnicą breaka. Po zmianie stron Japonka i Tajwanka domknęły mecz. Ich rywalką w następnej rundzie może być Katarzyna Kawa.

Shuko Aoyama/Hao Chan (JPN/TPE) [3] - Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL): 6:1, 5:7