Bundesliga: trzy punkty Bawarczyków

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 22.09.2018, 20:30

Bayern Monachium zachowuje komplet zwycięstw. W czwartej serii spotkań pokonali na wyjeździe 2-0 zespół Schalke 04 Gelsenkirchen. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który ustalił wynik spotkania trafiając z rzutu karnego.

Bayern nie zawiódł w dzisiejszym spotkaniu. Ekipa Niko Kovacia od początku spotkania przeważała i już w 8. minucie wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego wykorzystał James Rodriguez. Kolumbijczyk strzałem głową nie dał szans Ralfowi Fahrmannowi. W końcówce pierwszej połowy piłkarze Schalke próbowali znaleźć okazję do wyrównania, ale nie byli w stanie.

W 64. minucie sędzia podyktował dla Bayernu rzut karny. Do "jedenastki" podszedł oczywiście Robert Lewandowski. Polak nie zawiódł i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Bawarczycy do końca spotkania cały czas dominowali, jednak nie zdołali strzelić kolejnej bramki. Niemniej, mogą być zadowoleni z rozpoczęcia sezonu.

Schalke Gelsenkirchen – Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: 8' Rodriguez, 64' Lewandowski

Kartki: 32' Naldo Ż, 42' Caligiuri Ż – 90' Wagner Ż

Schalke: Fahrmann – Sane, Naldo, Nastasić – Caligiuri, Rudy, McKennie (54' Bentaleb), Schopf, di Santo (65' Harit) – Uth (73' Burgstaller), Embolo

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Thiago (87' Sanches), Rodriguez, Muller, Goretzka, Ribery (84' Gnabry) – Lewandowski (79' Lewandowski)

Sędzia: Daniel Siebert