ATP Stuttgart: Hurkacz w półfinale debla

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.06.2022, 20:30

Hubert Hurkacz i Mate Pavić awansowali do półfinału debla w turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. W 1/4 finału pokonali 4:6, 7:6(3), 10:5 braci Stefanosa i Petrosa Tsitsipas.

Para rozstawiona z trójką rozpoczęła turniej od zwycięstwa w niecałą godzinę z posiadaczami dzikiej karty - Dustinem Brownem i Evanem Kingiem. W ćwierćfinale los skrzyżował ich ponownie z tenisistami, który grali na zasadzie specjalnej przepustki od organizatorów - braćmi Stefanosem i Petrosem Tsitsipas.

Spotkanie od początku było wyrównane. W pierwszym secie decydujący okazał się dziesiąty gem. W nim Grecy, będący na returnie, wypracowali sobie wynik 40:0 i wykorzystali drugą z piłek setowych. W drugiej partii ponownie jedyne break pointy mieli bracia Tsitsipas, jednak tym razem ich nie wykorzystali.

O losach seta zadecydował tie-break. W nim lepiej zagrali Polak i Chorwat. Najpierw wyszli na prowadzenie 5:2, a później po podwójnym błędzie serwisowym młodszego z braci przewaga stała się jeszcze większa. Ostatecznie zwyciężyli 7:3, doprowadzając do trzeciego seta. W ostatecznej odsłonie jako pierwsi mini-breaka uzyskali Grecy, ale później zdecydowaną dominację pokazała para rozstawiona z numerem trzecim, wygrywając do pięciu. Hurkacz i Pavić następnych rywali poznają w czwartek.

Hubert Hurkacz/Mate Pavić (POL/CRO) [3] - Stefanos Tsitsipas/Petros Tsitsipas (GRE/GRE) [WC]: 4:6, 7:6(3), 10:5