Megan Guarnier zwyciężczynią Tour de Yorkshire

• Data publikacji: 04.05.2018, 14:15

Megan Guarnier wygrała dwudniowy wyścig dookoła Yorkshire. Amerykańska zawodniczka z grupy Boels Dolmans Cycling Team wygrała drugi, decydujący o zwycięstwie etap.

Pagórkowaty etap z Barnsley do Ilkley liczył 128 kilometrów. Na trasie znajdowały się 3 oznakowane podjazdy: Cote de Blacker Hill (na początku), Cote de Old Pool Bank (w drugiej części etapu) i wspinaczka na metę w Ilkley. O zwycięstwo na etapie i w całym wyścigu walczyła niewielka grupa, w której były m.in. mistrzyni świata Chantal Blaak (Holandia, Boels Dolmans Cycling Team), Alena Amialiusik (Białoruś, Canyon SRAM Racing), Ellen van Dijk (Holandia, Sunweb) i Megan Guarnier (Stany Zjednoczone, Boels Dolmans Cycling Team).

Na finałowym podjeździe Megan Guarnier zdecydowanie wyprzedziła rywalki. Druga była Alena Amialiusik, ze stratą 14 sekund, a trzecia, ze stratą 17 sekund, reprezentantka Wielkiej Brytanii - Danielle Rowe. W klasyfikacji generalnej Rowe okazała się lepsza od Amialiusik. Anna Plichta (Boels Dolmans Cycling Team) zajęła 33. miejsce ze stratą 2 minut i 33 sekund.