Lotto Ekstraklasa: Miedź rozbita przez Legię

• Data publikacji: 22.09.2018, 22:29

Sobotnie mecze Lotto Ekstraklasy obfite były w gole. Nie inaczej było w Legnicy, gdzie Miedź podejmowała Legię. Przyjezdni zwyciężyli 4:1.

Już w 5. minucie Legioniści poważnie zagrozili bramce Miedzi. Z rzutu wolnego uderzał Carlitos, ale świetną interwencją popisał się Kanibołoćkyj. Kilkanaście minut później gospodarze strzelili gola, który jednak ze względu na ofsajd Forsella nie został uznany. Legia na prowadzenie wyszła w 23. minucie, gdy Cafu skutecznie wykończył centrę Carlitosa. Miedź zdołała odpowiedzieć tuż przed przerwą. Skutecznym płaskim strzałem z dwudziestego metra popisał się Forsell.

W 54. minucie sędzia skorzystał z analizy VAR. Ta wykazała, że Augustyniak zablokował we własnej szesnastce strzał Cafu ręką. Jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Kucharczyk. Stołeczni prowadzenie podwyższyli na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po ładnej akcji Nagy'ego piłkę do bramki rywali skierował Carlitos. Wynik spotkania w 89. minucie atomowym uderzeniem z dystansu ustalił Cafu. Dużo lepiej mógł w tej sytuacji zachować się golkiper Miedzi, ponieważ piłka leciała w środek bramki.

Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: Forsell (41')Cafu (23', 89'), Kucharczyk (56' - karny), Carlitos (80')

Miedź Legnica: Kanibołoćkyj – Zieliński, Osyra, Bozic, Pikk – Henrik Ojamaa (82' Szczepaniak), Barreno Marquitos, Augustyniak (78' Łobodziński), Fernandez, Piasecki (71' Piątkowski) – Forsell

Legia Warszawa: Cierzniak – Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek – Kucharczyk (77' Martins), Antolić, Szymański (88' Pasquato), Cafú, D. Nagy – Carlitos (85' Kante)

Żółte kartki: Augustyniak, Barreno, Marquitos, Osyra - Pasquato

Sędziował: Tomasz Musiał