Liga Narodów UEFA: skromna wygrana Hiszpanów
Илья Хохлов [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.06.2022, 23:05

Hiszpania wygrała 1:0 ze Szwajcarią w ramach trzeciej kolejki Ligi Narodów UEFA. Jedyną bramkę zdobył w 13. minucie Pablo Sarabia.

Po dwóch meczach obie reprezentacje mogły czuć spory niedosyt. Gospodarze w wyjazdowych starciach ulegli zarówno Czechom, jak i Portugalii. Goście z oboma ekipami zremisowali. Dla drużyny Luisa Enrique zwycięstwo z Helwetami było obowiązkiem, by powalczyć o pierwszą lokatę w grupie.

Mecz w Genewie nie porywał tempem rozgrywanych akcji. Hiszpanie cierpliwie konstruowali ataki, a Szwajcarzy mieli duże problemy z odzyskaniem piłki. Nawet gdy ta sztuka się im udawała, to bardzo szybko ją tracili. W 13. minucie rozegrana została najważniejsza akcja spotkania. Diego Llorente posłał podanie wzdłuż pola karnego, gdzie był Pablo Sarabia, który otworzył wynik spotkania. Gospodarze jedyne zagrożenie stworzyli po stałych fragmentach gry. Raz pomylił się Breel Embolo, a przy drugiej okazji nie popisał się Michel Aebischer.

W drugich czterdziestu pięciu minutach gra wyglądała podobnie. Raziła w oczy niewielka ilość strzałów, ledwie po siedem, po rozegranych 90. minutach. Pod koniec meczu Hiszpanie popełnili dwa kardynalne błędy w defensywie. Unai Simon wyszedł daleko od bramki, gdzie przegrał pojedynek z Harisem Seferoviciem. Napastnik wyłożył piłkę Embolo, który mając pustą bramkę, strzelił daleko obok słupka. Chwilę później poślizgnięcia obrońcy nie wykorzystał Noah Okafor, fatalnie zabierając się z piłką. W efekcie Szwajcarzy na półmetku rozgrywek mają zerowy dorobek na koncie. Hiszpanie dzięki zwycięstwu awansowali na drugie miejsce w grupie.

Szwajcaria - Hiszpania: 0:1 (0:1)

Bramka: 13' Sarabia

Szwajcaria: Sommer - Widmer, Akanji (79' Frei), Comert, Rodriguez (89' Sow) - Xhaka, Aebischer (64' Okafor), Freuler - Shaqiri (80' Seferović), Embolo, Zuber (63' Steffen)

Hiszpania: Simon - Azpiliqueta, Laporte, P.Torres, Alba - Llorente (80' Soler), Busquets, Gavi (73' Koke) - F.Torres, Morata (73' Asensio), Sarabia (62' Olmo)

Żółte kartki: 59' Shaqiri, 67' Akanji, 90' Seferović, 90+2' Sow

Sędzia: Serdar Gozubuyuk