WTA s'Hertogenbosch: Piter nie sprawiła niespodzianki
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 10.06.2022, 15:11

Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann nie sprawiły niespodzianki podczas ćwierćfinału zawodów WTA 250 w s'Hertogenbosch. Polsko-belgijski duet wygrał tylko dwa gemy w trakcie meczu z najwyżej rozstawionymi Weroniką Kudermietową i Elise Mertens.

Po pewnym zwycięstwie w meczu 1. rundy holenderskich zawodów Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann mierzyły się faworytkami do końcowego triumfu Weroniką Kudermietową i Elise Mertens. Rozstawione z "jedynką" już na wstępie udowodniły swoją wyższość, wygrywając pięć gemów z rzędu. Chwilę później były bliskie wygrania seta do "zera", lecz wówczas obronną ręka przy piłkach setowych wyszły Polka oraz Belgijka. Set jednak nie trwał wyjątkowo dłużej, bo zakończył się już w następnym gemie.

W drugiej odsłonie nie ustępowała dominacja Kudermietowej i Mertens, które wygrywały seryjnie kolejne gemy. Przy stanie 4:0 Piter i Zimmermann odwróciły losy rozgrywki, tym razem od stanu 0:30. Jak się później okazało był to ich ostatni pozytywny aspekt podczas tego turnieju. Ta część zakończyła się dokładnie takim samym rezultatem, jak pierwsza, a cały mecz trwał 54 minuty.

Weronika Kudermietowa/Elise Mertens (RUS/BEL)[1] - Katarzyna Piter/Kimberley Zimmermann (POL/BEL) 6:1, 6:1