Siatkówka plażowa - MŚ: dotkliwa porażka Wojtasik i Kociołek

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 10.06.2022, 17:45

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik przegrały pierwsze swoje spotkanie podczas tegorocznych mistrzostw świata. Polki uległy parze Borger/Sude w dwóch setach 21:9 oraz 21:13.

Pierwsza partia została zdominowana przez rywalki. Niemki szybko wypracowały bezpieczną przewagę. Borger i Sude miały cztery punkty przewagi przy stanie 6:2 i pewnie prowadziły do końca spotkania. W szczególności Polki nie miały zbyt dobrego okresu pod koniec pierwszego seta. Od stanu 14:8 Kociołek i Wojtasik zdobyły tylko jeden punkt. Finalnie Niemki wygrały 21:9. Do drugiej partii Biało-czerwone przystąpiły zmotywowane po bolesnej porażce. Początek wyglądał kompletnie inaczej. Zawodniczki grały punkt za punkt, ale tylko do stanu 9:8. Następnie Borger i Sude zyskały inicjatywę i przejęły kontrolę nad spotkaniem. Set oraz cały mecz zakończył się wynikiem 21:13.

Kolejnymi rywalkami w grupie L będą Włoszki Claudia Scampoli oraz Margherita Bianchin, które bez większych problemów pokonały parę z Kenii. Z rywalkami z Afryki Polki zmierzą się w poniedziałek, a z zawodniczkami z Italii w niedzielę.

Karla Borger/Julia Sude - Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik 2:0 (21:9, 21:13)