ATP Stuttgart: Hurkacz w finale debla
Kyle K. Tsui

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.06.2022, 17:55

Hubert Hurkacz i Mate Pavić awansowali do finału debla w turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. W półfinale polsko-chorwacki duet pokonał 7:6(1), 7:6(5) Rohana Bopannę i Denisa Shapovalova.

Po pokonaniu dwóch par występujących z dzikimi kartami Hubert Hurkacz i Mate Pavić zmierzyli się z Rohanem Bopanną i Denisem Shapovalovem. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie toczyło się w błyskawicznym tempie. Serwujący wygrywali swoje gemy bardzo pewnie, z wyjątkiem trzeciego i piątego gema, kiedy to Polak i Chorwat nie wykorzystali łącznie pięciu break pointów. Po zaledwie pół godzinie gry rozegrano tie-breaka. W nim Hurkacz z Paviciem podkreślili swoją przewagę, wygrywając do jednego. Ciekawostką był fakt, że przy swoim podaniu przegrali ledwie dwa punkty w całym secie.

W drugiej partii gra wyrównała się. Jako pierwsi zagrozili Hindus i Kanadyjczyk, doprowadzając do decydującego punktu w piątym gemie. Polsko-Chorwacki debel odparł zagrożenie i sam miał break pointy w trzech kolejnych gemach serwisowych rywali, w tym piłkę meczową w gemie numer 10. Po utrzymaniu podania zrobiło się groźnie, ale Hurkacz i Pavić wyszli ze stanu 15-40. Losy seta ponownie rozstrzygnął tie-break. W nim Bopanna i Shapovalov prowadzili już 4:0, by przegrać 5:7. Rywali finałowych Polak i Chorwat poznają w sobotę.

Hubert Hurkacz/Mate Pavić (POL/CRO) [3] - Rohan Bopanna/Denis Shapovalov (IND/CAN): 7:6(1), 7:6(5)