Siatkówka plażowa - MŚ: porażka Bryla i Łosiaka na początek mistrzostw
pixabay.com

Siatkówka plażowa - MŚ: porażka Bryla i Łosiaka na początek mistrzostw

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 10.06.2022, 19:25

Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak przegrali po zaciętym spotkaniu parą Varenhorst/van de Velde 2:0. Polacy podobnie jak Wojtasik i Kociołek przegrali swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rzymie.

 

Pierwszy set napawał optymizmem odnośnie gry naszych zawodników. Początek był wyrównany, lecz od stanu 7:6 nasi panowie zaczęli oddalać się z wynikiem. Doprowadzili nawet do siedmiopunktowej przewagi. Na nasze nieszczęście Holendrzy bardzo szybko odpowiedzieli i przy jednym serwisie odrobili sześć punktów. Ponownie stan gry się wyrównał i utrzymywał się już do końca. Rywale finalnie zwyciężyli pierwszą partię na przewagi 21:23. Drugi set wyglądał kompletnie inaczej, niestety na niekorzyść Bryla i Łosiaka. Varnehorst i van de Velde nie pozwolili ani razu objąć prowadzenia Biało-czerwonym w tej części gry. Na początku strata naszych siatkarzy oscylowała w granicy trzech punktów. Od wyniku 10:14 Holendrzy postanowili się oddalić z punktami i finalnie wygrali 13:21. 

 

Porażka skomplikowała sytuację naszych zawodników. Najlepsze dwie pary zyskują awans do play-offów. Przed Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem jeszcze trzy spotkania. Już jutro zmierzą się z Kanadyjczykami Samem Schachterem i Danielem Dearingiem. 

 

Michał Bryl/Bartosz Łosiak - Christiaan Varenhorst/Steven van de Velde 0:2 (21:23, 13:21)

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.