Pięciobój nowoczesny - PŚ: Ławrynowicz bez awansu do finału

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 10.06.2022, 19:38

Daniel Ławrynowicz zajął 13. miejsce w swojej grupie półfinałowej i nie awansował do jutrzejszego finału zawodów pucharu świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w Ankarze.

Nasz zawodnik po rundzie rankingowej szermierki zajmował 25. miejsce w łącznym rankingu dwóch grup półfinałowych. W rundzie bonusowej nasz pięcioboista wygrał dwie walki i dołożył do dorobku 4 punkty. Na pływalni uzyskał czas 2:06.03, co było siódmym wynikiem w grupie. Do laser runu przystąpił jednak z 13. lokaty, tracąc do liderującego Koreańczyk Jun Woongtae niespełna minutę. Mimo dobrego biegu i niezłego strzelania Polak nie poprawił swojej pozycji. Trzeba przyznać, że końcówka była bardzo emocjonująca, bo blisko dziesiątka zawodników niemal równocześnie wpadła na metę.

Najlepszy wynik półfinałów uzyskał Kazach Wladislav Sukharev (1179 punktów). W czołówce łącznego rankingu byli też Włoch Giorgio Malan, Egipcjanin Mohamed Elgendy oraz dwóch Koreańczyków - wspomniany Woongtae oraz Seo Changhwan. Jednak z najwyższej pozycji do finału przystąpi Woongtae, który w półfinałowej rundzie rankingowej szermierki wygrał 26 walk.

Jutrzejsze finały kobiet i mężczyzn odbędą się zatem bez Polaków.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.