Serie A: Brozović pogrąża Sampdorię

• Data publikacji: 22.09.2018, 21:58

W ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki Serie A Sampdoria Genua przegrała na własnym stadionie 0:1 z Interem Mediolan. W składzie gospodarzy od początku na boisku pojawili się Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcelo Brozović.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy głównie za sprawą Fabio Quagliarelli stwarzali zagrożenie pod bramką Handanovicia. Inter także potrafił przejmować inicjatywę. Dwukrotnie z dystansu strzelać próbowali Radja Naingolan i Antonio Candreva, ale bezskutecznie. I to piłkarze z Mediolanu stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej części spotkania. W 43. minucie podopieczni Luciano Spalettiego trafili do siatki rywali, ale sędzia Marco Guida po analizie VAR nie uznał tego trafienia. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Druga część gry zaczęła się od ataków gości, którzy napierali na bramkę Audelo. W 50. minucie ładnym dryblingiem popisał się Candreva, ale jego uderzenie wylądowało jedynie na słupku. Kolejną znakomitą okazję miał Mauro Icardi. Argentyńczyk w 69. minucie oddał mocny strzał głową, ale został on zablokowany przez jednego obrońców i był tylko rzut rożny. Kilka chwil później ponownie próbowała bramkarza Sampdorii zaskoczyć wyżej wspomniana dwójka, ale albo Audelo był na miejscu, albo strzały mijały bramkę.

Pod koniec spotkania Guida aż dwukrotnie musiał skorzystać z pomocy VAR. W obu przypadkach - zarówno dla Interu jak i Sampdorii podjął niekorzystną decyzję, nie uznając goli z powodu spalonych. Gdy wydawało się, że w tym meczu nic się już nie wydarzy, w doliczonym czasie gry po błędzie obrońców Audelo pokonał Marcelo Brozović.

W barwach Sampdorii od początku zagrali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Ten pierwszy w 58. minucie opuścił murawę z żółtą kartką na koncie. Dawid Kownacki nie podniósł się z ławki dla rezerwowych.

Sampdoria Genua - Inter Mediolan 0:1 (0:0)