Siatkówka - Liga Narodów: Bułgaria - Polska [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 11.06.2022, 22:00

Po dniu przerwy polscy siatkarze wracają do gry! Trzecim rywalem Biało-Czerwonych w kanadyjskim turnieju Ligi Narodów będzie reprezentacja Bułgarii. Jak dziś zaprezentują się podopieczni Nikoli Grbicia? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, start naszej relacji o godzinie 22:00. Zapraszamy!

Bułgaria - Polska 0:3 (19:25, 19:25, 23:25)

Relacja na żywo

And last but not least, czyli Polska kontra Francja. Duże wyzwanie dla naszej drużyny, ale emocji na pewno nie zabraknie. Dziękujemy za dziś i zapraszamy jutro na godzinę 17:00!

I taką grę naszej drużyny chcemy oglądać! Bardzo dobry występ, szczególnie naszych debiutantów. Pochwalić na pewno należy Kamila Szymurę i Łukasza Kozuba, którzy skradli dziś show.

23:25 Kończy Bartłomiej Lipiński i mamy to! Bardzo dobry mecz i pewna wygrana polskiej drużyny.

22:24 Nie wyszła ta akcja naszym siatkarzom, ale dłoń wyciągają rywale. Zepsuta zagrywka Atanasowa i piłka meczowa dla Polski!

21:23 Łukasz Kozub jak natchniony posyła teraz piłki na lewe skrzydło, gdzie ponownie świetnie radzi sobie Kwolek.

20:22 Kolejne solidne przyjęcie Kamila Szymury, który dziś zaliczy naprawdę świetny debiut i akcja zakończona przez Bartosza Kwolka.

19:21 Kolejna piłka do Lipińskiego, który i tym razem nie zawodzi!

19:20 Tym razem zagrywka nie wyszła żadnej z ekip.

17:19 Już prawie był remis, ale na szczęście jest sokole oko. Lipiński jednak zmieścił swój atak w boisku!

17:18 Nie odpuszczają rywale, a Parapunow kończy świetnie rozegraną kontrę.

16:18 Po przerwie na żądanie trenera Bułgarii Lipiński nadziewa się na blok Nikołowa.

15:18 Rozpędzili się Biało-Czerwoni! Kapitalna zagrywka Bartosza Kwolka! Takiego serwisu brakowało nam w poprzednich meczach.

15:17 Popisowa akcja polskiego bloku i dwa punkty przewagi naszych siatkarzy!

14:15 Odpowiadają Bułgarzy, ale Bartosz Kwolek wykorzystuje kierunek po prostej.

13:14 I jeszcze as Karola Urbanowicza! Polacy na prowadzeniu!

13:13 Fantastyczna kiwka Łukasza Kozuba! Świetnie wykorzystał moment nasz rozgrywający i mamy remis!

13:12 Tym razem Kozub zdecydował się na lewe skrzydło, a tam już czekał Bartosz Kwolek, który świetnie obija blok rywali.

12:11 Przerwa techniczna, a po niej kolejne popisowe zagranie Muzaja! Świetnie to wygląda!

11:10 Udana pogoń Polaków! Kolejny świetny atak Maćka Muzaja, który nie zawodzi w dzisiejszym spotkaniu.

11:8 Kolejna dobra kontra w wykonaniu Bułgarów. Duet Kolew-Seganow nie zawodzi.

10:8 Świetna odpowiedź Biało-Czerwonych i udane ataki Lipińskiego oraz Muzaja.

10:6 Pomęczył nasze przyjęcie Grozdanow i zaczyna to wyglądać niepokojąco.

8:5 Wymiana błędów na linii zagrywki obu drużyn, ale też udane uderzenie Atanasowa. Bułgarzy utrzymują trzypunktowe prowadzenie.

6:4 Jeszcze jeden efektowny atak ze środka Kolewa, ale również szybka odpowiedź Poręby.

5:3 Tego ataku Macieja Muzaja już Bułgarzy nie obronią! Świetne uderzenie polskiego atakującego.

5:2 Świetnie wykończył swój atak Kolew, który chwilę potem efektownie zatrzymał Urbanowicza.

3:1 Nie wyszedł ten atak Lipińskiemu i to Bułgarzy wychodzą na prowadzenie.

1:1 Parapunow otwiera seta udanym atakiem, ale długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Mateusza Poręby.

POCZĄTEK 3. SETA

19:25 Powalczyli Bułgarzy w końcówce, ale przewaga Polaków była zbyt duża. Zepsuty atak Nikołowa i 2:0 dla Biało-Czerwonych.

19:24 Jeszcze raz Lipiński i piłka setowa dla Polski!

18:23 Po przerwie Lipiński z premedytacją obija ręce rywali.

18:22 Przysnęli trochę Biało-Czerwoni i to Bułgarzy teraz rozdają karty. Mocny kontratak Iwanowa i już tylko cztery punkty przewagi Polaków. Przerwa dla Nikoli Grbicia.

16:21 Kolejne zepsute zagrywki w wykonaniu Bułgarów, ale też kolejne dobre akcje w ofensywie. Tym razem w roli głównej Radoslaw Parapunow.

15:20 Nikołaj Kolew sprytnie omija polski blok.

13:19 Świetna wystawa Kozuba i pierwszy punkt na swoim koncie notuje Karol Urbanowicz.

12:18 Dobry fragment gry reprezentacji Bułgarii i efektowny blok na Bartoszu Kwolku.

11:17 Odważnie grają Bułgarzy, a kolejny punkt z ataku zdobywa Nikolow.

9:16 I mamy ostatniego debiutanta na boisku! Karol Urbanowicz zmienia Porębę, ale niestety jego pierwszy atak zostaje zatrzymany przez bułgarski blok.

7:16 Zagrywka nie funkcjonuje dziś w zespole Bułgarii, ale u Polaków wreszcie wygląda to bardzo dobrze! As serwisowy Poręby.

6:14 Aleksander Nikołow wreszcie przerywa świetną serię Biało-Czerwonych.

5:13 Kapitalnie broni dziś Kami Szymura, a Maciej Muzaj kończy tę świetną akcję mocnym atakiem!

5:12 Świetnie w obronie popracował Szymura, ale niestety Kwolek zrywa atak.

4:12 Wymiana błędów serwisowych obu drużyn i przerwa techniczna.

3:11 A po przerwie na żądanie trenera Bułgarii Karol Kłos popisuje się na linii zagrywki!

3:10 Popracowali Biało-Czerwoni w obronie i zakończyli akcję świetnym blokiem! Dominacja naszej reprezentacji!

3:8 Pomylił się Lipiński na zagrywce, ale w ataku w dalszym ciągu ręki nie zwalnia Muzaj.

2:6 Świetne przyjęcie, precyzyjna wystawa i skuteczny Maciej Muzaj!

1:4 Świetnie wygląda gra Polaków na początku tego seta! Muzaj z prawego skrzydła i trzypunktowa przewaga Biało-Czerwonych.

0:2 Kolejna świetna akcja ze środka, tym razem w wykonaniu Kłosa.

0:1 Mateusz Poręba skutecznie atakuje ze środka i pierwszy punkt dla Polski.

POCZĄTEK 2. SETA

19:25 Denis Karyagin atakuje w aut i to Polacy zapisują premierową odsłonę na swoim koncie!

19:24 Bartosz Kwolek kończy na lewym skrzydle i piłka setowa dla Polski!

18:23 Nie pomagają sobie Bułgarzy zagrywką, a Karol Kłos zatrzymuje atak Iwanowa! Wysokie prowadzenie Biało-Czerwonych na koniec tej partii.

18:21 Znów wymiana ciosów obu ekip, tym razem w wykonaniu Lipińskiego i Asparuchowa.

17:20 Udanie teraz Muzaj z prawej strony, ale odpowiada mu Iwanow.

16:19 Ta akcja mogła się podobać, ale niestety kończy się ona punktowym blokiem Bułgarów.

15:19 As serwisowy Kwolka i najwyższe prowadzenie naszej drużyny w tym secie.

15:18 Po raz kolejny skutecznie Czawdarow, ale po raz kolejny również Bułgarzy psują serwis.

14:17 Efektownie Czawdarow z przechodzącej krótkiej, ale chwilę potem zepsuta zagrywka Karyagina.

13:16 Denis Karyagin atakuje w aut i przerwa dla trenera Bułgarii.

13:15 Świetnie rozdaje dziś piłki Łukasz Kozub, a Maciej Muzaj wykorzystuje swoją szansę.

12:14 A teraz świetnie rozegranie na lewe skrzydło, gdzie nie zawodni Lipiński.

11:13 Po przerwie zatrzymany blokiem zostaje Karol Kłos, ale kapitan naszej reprezentacji szybko dostaje świetną piłkę do poprawki.

10:12 Kozub uruchamia środek, a tam popisuje się Mateusz Poręba.

9:11 Uderzenie Lipińskiego zupełnie zaskoczyło rywali! Rośnie przewaga Polaków.

9:10 Utrzymał przyjęcie Kamil Szymura, a Kwolek nie zwalnia ręki w ataku.

8:9 I kolejny błąd techniczny reprezentacji Bułgarii.

7:8 Bardzo dobre uderzenie Macieja Muzaja z prawego skrzydła i nieudany atak Iwanowa. Polacy na prowadzeniu!

6:6 As Bartłomieja Lipińskiego! Liczymy dziś na dobrą zagrywkę Biało-Czerwonych, bo poprzednio nie wyglądało to najlepiej.

6:5 Łukasz Kozub uruchamia pipe'a. Świetny atak Kwolka i błąd dotknięcia siatki rywali.

6:3 Szczęśliwie teraz na zagrywce Asparuchow - piłka po taśmie wpada w boisko.

5:3 Pomyłka Macieja Muzaja na linii zagrywki i efektowny blok na Barłomieju Lipińskim. Dwupunktowe prowadzenie Bułgarów.

2:1 Zmiana wyniku, jednak Lipiński posłał piłkę w aut.

1:2 Poprawił się teraz Asparuchow, ale szybko odpowiada mu Bartłomiej Lipiński, który debiutuje dziś w reprezentacji Polski.

0:1 Dobra zagrywka Bartosza Kwolka otwiera spotkanie, a Maciej Muzaj na dzień dobry blokuje Asparuchowa.

POCZĄTEK 1. SETA

SKŁADY: Bułgaria: Czawdarow, Kolew, Dimitrow, Karyagin, Asparuchow, Nikołow, Iwanow (L) Polska: Lipiński, Muzaj, Kozub, Kłos, Kwolek, Poręba, Szymura (L)

Początek spotkania już za parę minut. Biało-Czerwoni wydają się być faworytami, jednak to nie znaczy, że będzie to łatwy mecz.

Każdy mecz to inna historia. Jaką nasi siatkarze napiszą dzisiejszego wieczoru? Na naszą relację ze spotkania Bułgaria - Polska zapraszamy o 22:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.