Siatkówka plażowa - MŚ: pierwsze zwycięstwo Wojtasik i Kociołek

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 12.06.2022, 13:07

Po nieudanym początku mistrzostwa Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wygrały swój pierwszym mecz w Rzymie. W dwusetowej batalii ograły Włoszki Margherite Bianchin oraz Clauide Scampoli.

Gdyby ktoś spojrzał jedynie na wynik, mógłby stwierdzić, że pierwszy set był bardzo wyrównany. Polki objęły prowadzenie już od stanu 1-2 i nie odpuściły już do końca. Przewaga, którą stworzyły, w najlepszym momencie wynosiła nawet sześć punktów przy wyniku 7-13. Potem Polki straciły na chwilę inicjatywę i rywalki wyrównały stan gry. Wojtasik i Kociołek na szczęście zachowały zimną głowę i podczas końcówki zdominowały gospodynie, wygrywając pierwszą partię 18-21. W drugim, a zarazem ostatnim secie nasze zawodniczki pokazały swój potencjał. Wygrały pierwsze pięć piłek i tym samym powoli kroczyły ku zwycięstwu. Przewaga Biało-czerwonych była znacząca, gdyż set zakończył się rezultatem 12-21.

Wojtasik i Kociołek aktualnie zajmują drugą pozycję w grupie, która gwarantuje awans do play-offów. Jutro Polki rozegrają ostatnie grupowe spotkanie, teoretycznie najprostsze. Rywalkami będą Kenijki Makokha oraz Khadambi, które przegrały dwa pierwsze spotkania dosyć znacząco. Dzisiejsze zwycięstwo zdecydowanie przybliżyło Biało-czerwone do awansu do kolejnej fazy mistrzostw świata.

Margherita Bianchin/Clauide Scampoli (ITA) - Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek 0:2 (18-21, 12-21)