Siatkówka - Liga Narodów: Francja - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.06.2022, 17:00

Mocny akcent na sam koniec pierwszego turnieju Ligi Narodów, czyli pojedynek Biało-Czerwonych z mistrzami olimpijskimi! Francuzi do Ottawy przyjechali w bardzo mocnym składzie i to oni są faworytami tego starcia. Liczymy jednak na naprawdę dobre widowisko i kto wie, może niespodziankę w postaci ogrania giganta. Startujemy już o 17:00!

Francja - Polska 1:3 (25:21, 22:25, 21:25, 22:25)

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami!

Turniej w Ottawie kończymy z trzema zwycięstwami i naprawdę wygląda to nieźle! Debiutanci dali radę, a my już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

Ależ to były emocje! Zaczęło się kiepsko, a skończyło fenomenalnie! Biało-Czerwoni mieli swoje słabsze momenty, ale potrafili wyjść z nich obronną ręką i zwyciężyć ten trudny i wyrównany mecz! No i oczywiście kapitalny występ Karola Butryna.

22:25 Bartosz Kwolek z lewego skrzydła i koniec meczu! Polska wygrywa z mistrzami olimpijskimi!

21:24 Wyszli Polacy z tej trudnej sytuacji i Tomek Fornal zdobywa piłkę meczową asem serwisowym!

21:22 Po przerwie poprawka do Butryna, który tym razem się nie myli!

21:21 Udało się przebić Polakom bardzo trudną piłkę, ale niestety tym razem Karol Butryn nie wykorzystuje kontry. Remis na tablicy wyników i czas dla Nikoli Grbicia.

19:21 Lider nie zawodzi, a tym liderem w polskiej drużynie jest dziś bez dwóch zdań Karol Butryn!

19:20 Odkuwają się Francuzi po przerwie na żądanie trenera Gianiego, ale Polacy wciąż na prowadzeniu.

17:20 I jeszcze jeden punkt, tym razem zdobyty blokiem! Fenomenalny fragment naszej drużyny w końcówce tego seta!

17:19 Kolejna świetna zagrywka Poręby i bezpośredni punkt!

17:18 Louati ruszony flotem Poręby i mamy kontrę, a w niej nie zawodzi Butryn!

17:17 Jeszcze raz Patry, ale my mamy fenomenalnego dziś Karola Butryna!

16:16 Jean Patry jest dziś nie do zatrzymania dla naszej drużyny, ale szybko odpowiada mu Bartosz Kwolek.

15:15 Odpowiadają Biało-Czerwoni! Mateusz Poręba ze środka i ponownie mamy remis!

15:13 Zmiana w szeregach Francuzów. Henry pojawia się na boisku i od razu popisuje skutecznym atakiem.

14:13 Earvin Ngapeth gra dziś bardzo nierówno, ale teraz nie zawodzi.

13:13 Nie pomagamy sobie zagrywką, ale wyprowadzamy kolejny skuteczny atak.

12:12 Dobre przyjęcie i świetny przerzut do Karola Butryna, który kapitalnie wykorzystuje posłaną do niego piłkę!

12:11 Autowy serwis Butryna i delikatna zaliczka Trójkolorowych na przerwie technicznej.

11:11 Bardzo wyrównany fragment gry obu drużyn. Błąd za błąd, atak za atak.

10:10 Sposobem zaatakował teraz Bartosz Kwolek i mamy kolejny punkt.

10:9 Tomasz Fornal ponownie nie kończy w kontrataku, a Francuzi szybko wykorzystują tę szansę.

9:9 Karol Butryn świetnie zamknął teraz kierunek Louatiemu!

9:8 Skutecznie Patry w ataku, ale kolejne błędy Francuzów na linii zagrywki.

8:6 Nie wykorzystujemy szansy na odwrócenie wyniku, a Kwolek nadziewa się na francuski blok.

6:6 I kolejna pomyłka Earvina Ngapetha w ataku. Męczy się dziś Francuz w ofensywie.

6:5 Dużo szczęścia miał teraz Ngapeth w tym ataku, ale za to kolejną zagrywkę psuje Brizard.

5:4 No i wreszcie wykorzystał posłaną do niego piłkę Fornal i obija blok rywali.

5:3 Kolejny nieudany atak Fornala i niestety Francuzi powiększają przewagę.

3:3Tylko kiwka Tomka Fornala, którą bronią Francuzi i wyprowadzają skuteczną kontrę.

2:3 Na prawej stronie w naszej ekipie wciąż ręki nie zwalnia Butryn.

2:2 Błąd za błąd, ale też atak za atak i remis na tablicy wyników.

0:1 Andrea Giani wraca do początkowego ustawienia swojej drużyny, a Patry rozpoczyna seta zepsutą zagrywką.

POCZĄTEK 4. SETA

Świetnie to wyglądało, a szczególnie cieszy bardzo dobra dyspozycja zagrywki naszych zawodników. Owszem pojawiły się problemy w końcówce, ale to, że udało się z nich wyjść też świadczy o sile zespołu.

21:25 Pomylił się Louati! Polska prowadzi w całym meczu 2:1!

20:24 Na kłopoty Karol Butryn! Kolejny as serwisowy naszego atakującego i piłka setowa dla Polski!

20:22 Zablokowany Karol Butryn i kolejny atak Derouilliona. Źle to zaczyna to wyglądać.

18:22 Myli się po czasie Jouffroy!

18:21 Derouillon jeszcze raz wciska piłkę na naszą stronę, a asa dokłada Jouffroy. Francuzi odrabiają straty i szybko reaguje Nikola Grbić.

16:21 Autowy atak Tomka Fornala i niestety bez bloku.

15:20 Pierre Deroullion zmienił Ngapetha i jak na razie radzi sobie bardzo dobrze.

13:20 Obronili Francuzi atak Butryna, ale uderzenie Kwolka już było dla nich za mocne!

12:19 Myli się tym razem Fornal w polu serwisowym, ale szybko odpowiadamy atakiem, gdzie ręki nie zwalnia Kwolek!

11:18 I jeszcze zatrzymany Earvin Ngapeth na prawym ataku! Fenomenalna gra naszych siatkarzy!

11:17 Perfekcyjne przyjęcie Kwolka i świetny atak Kochanowskiego! A chwilę później kolejny as, tym razem w wykonaniu Tomka Fornala!

11:15 Blisko autu był Jean Patry, ale ostatecznie piłka w boisku i przerwana seria Biało-Czerwonych.

10:15 I jeszcze raz Karol Butryn z zagrywki! Francuzi mieli Brizarda w pierwszym secie, a my mamy teraz Butryna! Czas dla trenera Gianiego.

10:14 Kolejna dobra zagrywka Butryna i wykorzystany kontratak przez Tomka Fornala! Rośnie przewaga Polaków.

10:13 Krótka przerwa techniczna, po której w fenomenalnym stylu wraca do gry Karol Butryn, posyłając asa!

10:12 Przerywa naszą serię Patry, ale nie waha się również Karol Butryn.

9:11 Fantastyczna dłuższa wymiana, którą kończy podwójny blok Biało-Czerwonych!

9:10 Dobra asekuracja naszej ekipy i świetny atak Karola Butryna.

9:9 Bez ataku Francuzi i świetna kontra wykorzystana przez Mateusza Porębę.

9:8 Dokłada jeszcze asa Jouffroy i Francuzi obejmują prowadzenie.

8:8 Francuzki blok ponownie w akcji. Najpierw zatrzymany Butryn, a chwilę potem Fornal.

6:8 Kontrowersyjne zagranie Brizarda, ale punkt dla reprezentacji Francji. W kolejnej akcji jednak Trójkolorowi wpadają w siatkę.

5:7 Pierwsza pomyłka Patry'ego, który atakuje w aut. Francuzi wyciągają pomocną dłoń i to my mamy dwupunktową przewagę.

5:5 Jeszcze raz Kochanowski z krótkiej, ale po raz kolejny odpowiadają Francuzi.

4:4 Oba zespoły angażują środek, a Kochanowski i Chinenyeze wymieniają się efektownymi uderzeniami.

3:3 Tym razem Louati nie daje się ograć blokiem.

2:3 Nie skończył Fornal tego ataku, ale Kuba Kochanowski stawia szczelny blok i zatrzymuje uderzenie Louatiego.

2:2 Tomek Fornal świetnie wykorzystał kontrę, ale Francuzi skutecznie grają środkiem.

1:1 Louati po prostej na dzień dobry, ale również błąd serwisowy po stronie Francji.

POCZĄTEK 3. SETA

I taka gra Polaków może się podobać! Biało-Czerwoni tym razem nie dali odskoczyć Francuzom, a w końcówce wykorzystali swoje szanse. Przede wszystkim jednak było widać poprawę w przyjęciu.

22:25 Błąd serwisowy Trójkolorowych kończy tę odsłonę!

22:24 Nie sięgnął już tej piłki Tomasz Fornal po fenomenalnym ataku Patry'ego i odrabiają straty Francuzi.

20:24 Myli się na zagrywce Ngapeth i mamy piłkę setową!

20:23 Chinenyeze wreszcie przerywa serię Biało-Czerwonych, ale wynik wygląda dla nas bardzo korzystnie.

18:23 Świetna obrona Polaków i ponownie Tomasz Fornal! Kapitalny fragment gry naszej drużyny!

18:21 Przerwa na żądanie trenera Gianiego a po niej duet Fornal-Kochanowski efektownie zatrzymuje Ngapetha! To zdecydowanie nie jest mecz Francuza.

18:20 Obija nasz blok Earvin Ngapeth, ale szybko odpowiada mu Karol Butryn. Warto jednak wspomnieć o świetnej postawie Popiwczaka przy obronie kolejnej mocnej zagrywki Brizarda.

17:19 Jeszcze raz świetna wystawa Firleja na lewe skrzydło, a tam tym razem popisuje się Tomek Fornal.

16:18 Cenne błędy po stronie Francuzów! Patry po raz kolejny przekracza linię ataku i Polacy powiększają prowadzenie.

16:16 Świetnie wyasekurowali się Francuzi w tej akcji i Patry wpycha piłkę na naszą stronę boiska.

15:16 Niewykorzystana przechodząca przez Mateusza Poręba, ale jeszcze raz skutecznie atakuje Kwolek! Polacy obejmują prowadzenie!

15:15 Tym razem myli się Jouffroy, a Bartosz Kwolek zdobywa punkt na remis!

15:13 Brizard uruchamia na środku Quentina Jouffroy'a.

13:12 Świetne uderzenie Karola Butryna z prawej strony i nie dajemy odskoczyć Francuzom w tej partii.

12:11A po przerwie Biało-Czerwoni na czele z Tomkiem Fornalem zrzucają z zagrywki Antoine Brizarda.

12:10 Błąd serwisowy Poręby i dwupunktowe prowadzenie Francuzów na przerwie technicznej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na boisku ponownie zameldował się Butryn.

11:10 Pierwsza pomyłka w tym meczu Patry'ego, który przekroczył linię trzeciego metra

10:9 Takiej zagrywki właśnie potrzebujemy! As serwisowy Kwolka.

10:7 Dwie kiepskie decyzje Polaków w ofensywie i znów odskakują Francuzi. Dodatkowo boisko opuścił Karol Butryn, być może jakiś drobny uraz naszego atakującego.

8:7 Odpowiada Karol Butryn, ale w szeregach Francji jeszcze raz Patry.

7:6 Nie pierwszy raz w tym meczu Francuzi dotykają siatki, ale nie myli się za to Jean Patry.

6:5 Świetnie odpowiadają Biało-Czerwoni, a Karol Butryn fenomenalnie atakuje z prawego skrzydła.

6:3Chinenyeze posyła bombę z zagrywki, z którą nie radzą sobie nasi przyjmujący.

4:3 Myli się w ataku Karol Butryn, ale na nasze szczęście swój serwis psuje Ngapeth.

3:2 Nie pomagamy sobie niestety zagrywką, a Louati nie zwalnia ręki w ataku.

1:2 Trudna zagrywka Brizarda, jednak tym razem radzi sobie z nią Kuba Popiwczak, a potrójny blok zatrzymuje atak Ngapetha.

0:1 Tomasz Fornal otwiera kolejną odsłonę udanym atakiem.

POCZĄTEK. 2 SETA

Zaczęło się kiepsko, ale końcowy wynik już nie wyglądał tak źle. Jeżeli Biało-Czerwoni utrzymają dyspozycję z końcówki seta, to możemy mieć bardzo ciekawe widowisko.

25:21 Kto jak nie on? Antoine Brizard napsuł nam wiele krwi w tym pierwszym secie i teraz kończy go efektowną kiwką.

24:21 Francuski libero nie utrzymuje przyjęcia po mocnej zagrywce Karola Butryna!

24:19 Lepiej wygląda gra Polaków w końcówce, ale to nie przeszkodziło Francuzom w zdobyciu pierwszej piłki setowej.

23:19 Popracował teraz Tomek Fornal na lewym skrzydle i Biało-Czerwoni jeszcze nie składają broni!

23:17 Francuzi zaczynają popełniać błędy, ale nie zmieniła się dyspozycja Jeana Patry'ego, który kończy bardzo trudną piłkę.

22:16 A jednak wideoweryfikacja pokazała minimalny aut. Szkoda tej akcji.

21:17 I na taką grę Biało-Czerwonych czekaliśmy! Świetna obrona Popiwczaka i wykorzystana szansa Butryna.

21:16 Ależ wyczekał Karol Kłos na siatce! Świetna reakcja środkowego i cenny punkt blokiem.

21:15 Wpadają w siatkę Francuzi i na szczęście szybko wychodzimy z niewygodnego dla nas ustawienia.

21:13 Brizard na zagrywce to pewne kłopoty... Kolejny as serwisowy przyjmującego.

19:13 Atakują Francuzi, ale my również nie pozostajemy im dłużni. Świetne zagranie Kwolka na lewym skrzydle.

18:12 Bardzo dobra kontra Biało-Czerwonych, niestety zakończona autowym atakiem Butryna. Nasz atakujący jednak szybko dostaje piłkę to poprawki i świetnie ją wykorzystuje.

17:11 Janek Firlej uruchamia pipe'a, a Bartosz Kwolek dopisuje kolejny cenny punkt dla naszej drużyny.

17:9 Kolejna popisowa akcja duetu Brizard-Louati.

15:8 I wreszcie coś się dzieje w naszym zespole! Karol Kłos zamyka drogę Ngapethowi.

14:6 Psuje wreszcie serwis Brizard, ale przewaga Francuzów jest ogromna.

14:5 Na niewiele zdała się zmiana na przyjęciu w polskim zespole. Brizard po raz kolejny...

13:5 Antoine Brizard po raz kolejny bombarduje naszą linię przyjęcia.

12:5 Poradzili sobie teraz Biało-Czerwoni z zagrywką Brizarda, ale brakuje ataku... Kolejny punkt dla Francji i zdecydowana dominacja.

11:5 Ależ bawi się Antoine Brizard w polu serwisowym! Kolejne dwa asy francuskiego rozgrywającego.

9:5 I jeszcze as serwisowy Brizarda. Szybko przejęli stery Francuzi i o czas prosi Nikola Grbić.

8:5 Antoine Brizard uruchamia też innych zawodników, teraz w popisowej akcji Ngapeth i przewaga Francji rośnie.

6:4 Rozkręca się Jean Patry, kolejna świetna akcja zakończona przez atakującego reprezentacji Francji.

5:4 Szybko zaczęli czytać naszą grę Francuzi, a Brizard zatrzymuje uderzenie Szymury.

3:4 Pierwszy atak Patry'ego z prawego skrzydła, ale również zepsuta zagrywka Louatiego.

2:3 Tym razem Fornal nadziewa się na francuski blok, ale kolejna akcja należy już do nas, a konkretniej do Karola Butryna.

1:2 Odpowiadają Polacy! Bardzo dobre uderzenie Tomka Fornala z lewej flanki.

1:0 Świetna wystawa do Yacine Louatiego i pierwszy punkt dla Francji.

SKŁADY: Francja: Chinenyeze, Patry, Ngapeth, Brizard, Louati, Jouffroy, Diez (L) Polska: Kłos, Szymura, Kochanowski, Fornal, Butryn, Firlej, Popiwczak (L)

Zaczynamy już za kilka minut!

Takiego meczu po prostu nie można przegapić! Czy debiutancki skład Nikoli Grbicia będzie w stanie przeciwstawić się mistrzom olimpijskim? Początek naszej relacji równo z pierwszym gwizdkiem sędziego. Zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.