LVM Saarland Trofeo: sukces polskich juniorów

• Data publikacji: 12.06.2022, 19:00

Świetne informacje dotarły do nas z wyścigu LVM Saarland Trofeo zaliczanego do Pucharu Narodów juniorów. Ostatni etap został zdominowany przez reprezentantów Polski, gdyż wygrał Hubert Grygowski przed Michałem Żelazowskim.

Wcześniej rozegrano już cztery etapy wyścigu, w tym dwa wczoraj. Na odcinku 3b świetnie zaprezentował się Michał Żelazowski, który zajął drugie miejsce ze stratą 39 sekund do Mathieu Kockelmann. W klasyfikacji generalnej Polak był siódmy ze stratą ponad dwóch minut do Luksemburczyka. Ostatni etap dookoła Gersheim liczył 126,5 kilometra i miał charakter pagórkowaty.

Ostatni dzień wyścigu okazał się fantastyczny dla naszej kadry juniorów. Hubert Grygowski i Michał Żelazowski dokonali podobnego wyczynu (uwzględnić trzeba kategorię imprezy) do kolarzy Team Jumbo-Visma na Criterium du Dauphine (wyścig we Francji zakończył się później niż w Niemczech). Polacy odjechali od reszty stawki i zameldowali się na linii mety z tym samym czasem. Wygrał Grygowski, Żelazowski był drugi, a trzeci Niemiec Louis Leidert stracił cztery sekundy. Dodatkowo, dużą grupę pościgową ze stratą 51 sekund przyprowadził Marek Kapela.

Nie doszło do zmiany lidera klasyfikacji generalnej. Po końcowy triumf sięgnął Mathieu Kockelmann. 18-latek z Luksemburga wyprzedził o 32 sekundy Francuza Thibauda Gruela oraz o 52 sekundy Norwega Jorgena Nordhagena. Michał Żelazowski awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Pozostałe miejsca Polaków - 27. Marek Kapela, 57. Filip Gruszczyński i 62. Hubert Grygowski. W klasyfikacji drużynowej nasza drużyna zajęła piątą pozycję.