Kolarstwo górskie - PŚ: Lecomte przerywa dominację McConnell
Sumpu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 12.06.2022, 20:05

Za nami kolejna runda Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Podczas rywalizacji w Leogangu zwycięstwo w cross-country odnosili odpowiednio Leona Lecomte oraz Mathias Flueckiger.

W wyścigu cross-country kobiet szans rywalkom nie dała Leona Lecomte. Francuzka nad drugą Jenny Rissveds miała ponad minutę zapasu. Najniższy stopień podium zajęła Laura Stigger. Niespodzianką może być dopiero siódma lokata, dotychczas najlepszej zawodniczki Pucharu Świata - Rebekki McConnell. Australijka do Lecomte straciła ponad trzy minuty. Oczywiście, dzięki wcześniejszym dobrym startom McConnell wciąż ma ponad 150 punktów zapasu nad Lecomte. W Leogangu spośród reprezentantek Polski najwyżej sklasyfikowana była Gabriela Wojtyła, która zajęła 35. miejsce. Paula Gorycka była 40., Aleksandra Podgórska 44., a Klaudia Czabok 50.

Natomiast wyścig mężczyzn był już dużo bardziej wyrównany. Tutaj zwycięstwo odniósł Mathias Flueckieger, ale Szwajcar miał na mecie tylko sześć sekund zapasu nad swoim rodakiem, Nino Schurterem. Podium uzupełnił Alan Hatherly, który o trzecie miejsce walczył z Vladem Dascalu. W Pucharze Świata wciąż na prowadzeniu ze sporą przewagą jest Nino Schurter. Bartłomiej Wawak w Leogangu uplasował się na 18. pozycji. Filip Helta zajął 56. miejsce, a Karol Ostaszewski 62.

Oczywiście na początek pucharowego weekendu odbyła się rywalizacja w short tracku. U kobiet najlepsza była Loana Lecomte, a podium uzupełniły Anne Terpstra i Caroline Bohe. 31. lokatę zajęła Aleksandra Podgórska. Natomiast Gabriela Wojtyła była 34. Wśród mężczyzn triumf odniósł Mathias Flueckieger przed Vladem Dascalu i Vitalem Albinem. Bartłomiej Wawak zajął niezłe, 14. miejsce.