Piłka ręczna - Bundesliga: Magdeburg z mistrzostwem i zwycięstwem w ostatniej kolejce
Pixabay

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.06.2022, 21:00

Za nami ostatnia kolejka Bundesligi, która zamknęła całą rywalizację szczypiornistów w sezonie 2021/2022. W niej zdobycie mistrzostwa Niemiec przypieczętowali gracze SC Magdeburga wraz z Piotrem Chrapkowskim, którzy pokonali zespół Rhein Neckar Lowen.

Drużyna Piotra Chrapkowskiego już trzy kolejki przed końcem zapewniła sobie mistrzowski tytuł. To jednak nie zatrzymało dobrej passy magdeburczyków, dla których zwycięstwo z Rhein Neckar Lowen było dziesiątym z rzędu w Bundeslidze. Liderzy tabeli byli pewnymi faworytami spotkania, ale długo gra prezentowała się bardzo wyrównanie. Gospodarze kilkukrotnie próbowali odskoczyć rywalom, ale Ci za każdym razem zdołali zniwelować straty. W drużynie z Mannheim zdecydowanym liderem był Andy Schmid, który zdobył aż 13 bramek w całym spotkaniu. Rywalizacja zaostrzyła się w drugiej połowie meczu, gdzie najpierw wynik na swoją korzyść obrócili goście, prowadząc 27:25 po bramkach Niclasa Kirkelokke. Zespół z Magdeburga szybko odpowiedzieli rywalom i po fantastycznej serii zbudowali sobie solidną przewagę na ostatnie dziesięć minut meczu (32:28). Swój udział miał w tym Piotr Chrapkowski, który do dorobku dołożył jedną bramkę i asystę. Korzystny dla siebie wynik magdeburczycy dowieźli do samego końca, zwyciężając cały mecz i oczywiście mistrzostwo Niemiec.

SC Magdeburg - Rhein Neckar Lowen 37:34 (20:19)

Świetne widowisko na koniec sezonu oraz grad bramek zapewnili nam również zawodnicy THW Kiel oraz Frisch Auf Goppingen. Już pewni wicemistrzostwa zawodnicy z Kilonii i w tym spotkaniu stawiani byli w roli faworytów. Mecz od początku prezentował się wyrównanie, jednak zgodnie z przewidywaniami to gospodarze zbudowali sobie trzypunktową zaliczkę po bramce Magnusa Jacobsena (13:10). Zespół z Goppingen zdołał zniwelować tę różnicę i na przerwę oba zespoły schodziły z remisowym wynikiem (19:19). W drugiej połowie gra nabrała rozpędu. THW Kiel grało bardzo aktywnie w ofensywie, szybko i sprawnie organizując sobie kolejne szanse na zdobywanie punktów. Goście próbowali nadążyć za rywalami, ale gdy po raz kolejny piłkę do bramki wpakował Harald Reinkind, to gospodarze prowadzili 29:25. Oba zespoły dały pokaz naprawdę świetnej gry, lecz zawodnicy z Goppingen nie byli w stanie dogonić rozpędzonych graczy THW. W szeregach wicemistrzów Niemiec w ofensywie brylowali Miha Zarabec, Patrick Wiencek oraz Jarnes Faust, łącznie zdobywając dla swojej drużyny 23 punkty. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Luca Schwormstede, efektownym trafieniem w ostatniej minucie gry (42:35).

THW Kiel - Frisch Auf Goppingen 42:35 (19:19)

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki Bundesligi:

Bergischer HC - TUS N-Lubbecke 26:22 (11:10)
Fuchse Berlin - SC Flensburg Handewitt 22:28 (14:17)
HC Erlangen - HBW Balingen-Weilstetten 33:26 (17:13)
HSG Wetzlar - TSV GWD Minden 30:28 (16:17)
TBV Lemgo - HSV Hamburg 28:24 (10:11)
TSV Hannover Burgdorf - SC DHfK Leipzig 26:26 (12:13)
TVB 1898 Stuttgart - MT Melsungen 28:25 (10:11)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.