Liga Narodów UEFA: Hiszpanie wygrywają z Czechami u siebie
Илья Хохлов [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 12.06.2022, 22:53

Hiszpanie odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po zwycięstwie nad Czechami są pewni liderowania grupie po wiosennej części tych rozgrywek.

W pierwszym meczu z Czechami Hiszpanie zremisowali na wyjeździe 2:2. Tym razem mecz odbył się na terenie Hiszpanii, gdzie miejscowy wygrali 2:0. Gola dającego prowadzenie zdobyli już w 24. minucie. Piłkę po dograniu z głębi pola otrzymał nabiegający w pole karne Asensio. Ten natychmiast wycofał przed pole bramkowe, skąd skuteczne uderzenie zaprezentował Soler.

Kolejnego gola Hiszpanie zdobyli w 75. minucie. Na kwadrans przed końcem podanie z prawej strony pola karnego na dalszy słupek otrzymał Sarabia, któremu wystarczyło dostawić nogę, by skierować piłkę do pustej bramki.

Czesi też mieli swoje sytuacje. W 18. minucie ładnie na wysokości łydek zza pola karnego uderzył Cerny. Piłka leciała w światło bramki, ale zatrzymał ją hiszpański golkiper. Popisał się on też w 20. minucie, gdy zatrzymał w sytuacji sam na sam Kuchtę. Czech otrzymał podanie w połowie boiska. Natychmiast ruszył w stronę bramki, ale miał na plecach obrońcę i musiał schodzić do boku. W efekcie miał zbyt ostry kąt, by strzelić gola.

Po niedzielnym pojedynku Hiszpanie mają 8 pkt i dwa zwycięstwa w Lidze Narodów. Czesi przegrali drugi mecz z rzędu i w efekcie pozostają z 4 pkt, co plasuje ich na pozycji 3. Zaledwie punkt do Hiszpanów traci Portugalia, która dziś przegrała po raz pierwszy w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Na polu pokonanych pozostawiła ją Szwajcaria.