Liga Narodów UEFA: ważna wygrana Szwajcarów z Portugalią
VUGAR AMRULLAYEV

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.06.2022, 23:37

Szwajcaria wygrała 1:0 z Portugalią w czwartej kolejce Ligi Narodów UEFA. Była to pierwsza wygrana Helwetów w bieżącej edycji. Trzy punkty dał gol Harisa Seferovicia z pierwszej minuty.

Po trzech pierwszych meczach sytuacja Szwajcarów wyglądała fatalnie. Gospodarze nie zdobyli dotychczas żadnego punktu i mecz z Portugalią był kluczowy w grze o pozostanie w Dywizji A. Goście z kolei walczyli o utrzymanie pierwszej lokaty w grupie. Starcie w Genewie rozpoczęło się idealnie dla zespołu Murata Yakina. Silvan Widmer dośrodkował na głowę Harisa Seferovicia i było 1:0. W 15. minucie sędzia podyktował dla Helwetów rzut karny, ale po analizie VAR zmienił decyzję. Na przerwę obie ekipy schodziły z łącznie oddanymi czterema strzałami.

W drugich czterdziestu pięciu minutach było ciekawiej. Goście zdecydowanie podkręcili tempo, szukając wyrównania. Bezapelacyjnym bohaterem gospodarzy został bramkarz, Jonas Omlin. Golkiper wykazywał się dobrym refleksem i ofiarnością, zatrzymując strzały Bernardo i Andre Silvy, Goncalo Guedesa, a także Diogo Joty. W samej końcówce piłkę meczową miał Pepe, ale i jego uderzenie głową zostało zatrzymane przez gracza Montpellier. Trzy punkty pozwoliły  Szwajcarom zbliżyć się na punkt do Czechów. Portugalczycy porażkę przypłacili stratą pierwszego miejsca na rzecz Hiszpanów.

Szwajcaria - Portugalia: 1:0 (1:0)

Bramka: 1' Seferović

Szwajcaria: Omlin - Widmer (46' Steffen), Akanji, Elvedi, Rodriguez (79' Stergiou) - Freuler, Xhaka, Sow (79' Aebischer) - Shaqiri (21' Okafor), Seferović, Embolo (65' Zuber)

Portugalia: Patricio - Cancelo, Pepe, Danilo, Mendes - Fernandes (74' Nunes), Neves (82' Horta), Otavio (46' Guedes) - Leao (62' Jota), A.Silva, Vitinho (62' B.Silva)

Żółte kartki: 34' Widmer, 80' Omlin - 13' Danilo, 59' Cancelo

Sędzia: Fran Jović