Taekwondo: Patrycja Adamkiewicz trzecia w Luksemburgu

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 13.06.2022, 14:54

Patrycja Adamkiewicz (-57 kg) zajęła trzecie miejsce w zawodach Luxembourg Open. Turniej miał rangę G2. Na podium stanęli też inni biało-czerwoni.

Polka była najwyżej rozstawiona w swojej kategorii wagowej i od początku potwierdzała wysoką dyspozycję. W dwóch rundach rozprawiła się najpierw z reprezentantką gospodarzy, Tiffany Devillers, a następnie z Niemką Anastasią Rovithis. Z walki o najwyższy stopień podium wyeliminowały ją problemy zdrowotne, które zmusiły reprezentantkę Polski do oddania pojedynku półfinałowego walkowerem. Mimo wszystko, zawodniczka, która w sobotę obchodziła swoje 24 urodziny, dodała do swojego rankingowego dorobku kilka ważnych punktów.

Oprócz zawodniczki AZS AWF Warszawa, w Luksemburgu oglądaliśmy jeszcze troje biało-czerwonych. Adrian Wojtkowiak (-80 kg) zakończył zmagania na drugim stopniu podium, rozprawiając się po drodze z dwoma wyżej rozstawionymi taekwondzistami. Najpierw pokonał 2:0 Francuza Bahraouiego, następnie 2:1 Nikaraguańczyka Robleto, a w walce o finał wygrał z turniejową "jedynką", pochodzącym z Burkina Faso Faysalem Sawadogo. Dopiero w finale 1:2 uległ reprezentantowi Niemiec, pochodzącemu z Iranu Kasrze Mehdipournejadowi.

Po złoty medal w kat. +87 kg, mimo rozstawienia dopiero z numerem 6, sięgnął Krystian Haremza. W ćwierćfinale pokonał 2:1 Norwega Milosa Pilipovicia, następnie w takim samym stosunku wygrał z Holendrem Bryanem Zonderopem, a w finale 2:0 pokonał faworyzowanego Brazylijczyka Maicona Siqueirę.

Jako jedyna na podium nie stanęła więc siostra Krystiana, Dagmara (+73 kg). Zawodniczka klubu Hwarang Września w swojej pierwszej walce w ćwierćfinale uległa 1:2 Holenderce Famke Kloosterman.