Siatkówka plażowa - MŚ: Kantor i Rudol z awansem do play-offów!

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 13.06.2022, 15:45

Piotr Kantor i Maciej Rudol zwyciężyli ostatnie spotkanie grupowe. Polacy ograli w trzech setach parę Jakob Windish/Gianluca Dal Corso. Tym samym Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy play-off.

Polacy nie mieli łatwego zadania, gdyż przegrali swoje dwa pierwsze spotkania. Pierwszy set mniej więcej przez całą długość to była wymiana punkt za punkt. Kantor i Rudol w najlepszym momencie przy stanie 10-7 mieli trzypunktową przewagę nad rywalami. Włosi jednak zebrali się w garść i odrobili stratę, wychodząc na nieznaczne prowadzenie. Do końca partii obie pary grały bardzo podobną siatkówkę. O wyniku zadecydowała gra na przewagi. Finalnie to gospodarze wygrali pierwszego seta 22-24.

Rywale próbowali szybko odjechać z wynikiem na początku drugiej partii. Szybko objęli prowadzenie 0-3, lecz Polacy szybko odpowiedzieli i wyrównali stan gry. Kolejna część seta należała już do Biało-czerwonych. Przejęli inicjatywę i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Tym samym doprowadzili do remisu w setach, wygrywając 21-13. Ostatnia partia również należała do naszych zawodników. Tylko przy stanie 4-5 stracili prowadzenie. Od tamtego momentu zdobyli pięć punktów z rzędu i utrzymywali znaczną przewagę do końca meczu. Set zakończył się wynikiem 15-9.

Było to pierwsze zwycięstwo polskiej pary podczas mistrzostw świata w Rzymie. Pomimo wcześniejszych porażek udało im się zająć drugie miejsce w grupie i wywalczyć awans do play-offów turnieju.

Piotr Kantor/Maciej Rudol (POL) - Jakob Windish/Gianluca Dal Corso (ITA) 2:1 (22-24, 21-13, 15-9)