Siatkówka plażowa - MŚ: kolejne zwycięstwo Wojtasik i Kociołek

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 13.06.2022, 16:15

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wygrały drugie spotkanie podczas tegorocznych mistrzostw świata w Rzymie. W dwóch setach ograły Kenijki Gaudencia Makoha oraz Brackcides Khadambi.

Polki pierwszego seta zagrały bardzo dobrze. Szybko objęły prowadzenie i powiększały przewagę, która urosła nawet do czternastu punktów. Rywalki z Afryki były bezradne w pojedynku z Biało-czerwonymi. Zdobyły zaledwie osiem punktów i przegrały seta 21-8. Druga partia również była kontrolowana przez Wojtasik i Kociołek. Przez większość spotkania utrzymywały przewagę, która oscylowała od trzech do pięciu punktów. Zakończyły mecz wynikiem 21-17, triumfując w ostatnim grupowym spotkaniu.

Po meczu Polki nie były jeszcze pewne awansu do play-offów, lecz dzisiejsze zwycięstwo znacznie je przybliżyły do tego celu. Biało-czerwone czekają na wynik spotkania par niemieckiej i włoskiej, lecz wszystko wskazuje na to, że zajmą drugą pozycję w grupie. Tym samym będziemy mogli dalej śledzić poczynania naszych reprezentantek podczas mistrzostw świata w Rzymie.

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek (POL) - Gaudencia Makoha/Brackcides Khadambi (KEN) 2:0 (21-8, 21-17)