PŚ w BMX Racing: Holendrzy najlepsi w Belgii

• Data publikacji: 13.05.2018, 18:25

Laura Smulders i Niek Kimmann wygrali zawody Pucharu Świata w kolarstwie BMX Racing w Heusden-Zolder. Reprezentanci Holandii są na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Laura Smulders powetowała sobie wczorajsze niepowodzenie i opuści Heusden-Zolder z pucharowym zwycięstwem. Reprezentantka Holandii nie miała dzisiaj sobie równych. Drugie miejsce, podobnie jak wczoraj, zajęła Judy Baauw. Trzecia finiszowała Rosjanka Natalia Afremowa. W finale doszło do kraksy z udziałem trzech zawodniczek. Laura Smulders jest już prawie pewna triumfu w klasyfikacji generalnej. Holenderka prowadzi z dorobkiem 815 punktów i ma 205 punktów przewagi nad Judy Bauuw. Do rozegrania zostały dwa rundy w Santiago del Estero. Do zdobycia jest 300 punktów.

8. Merle van Benthem (Holandia)

Wczorajszy sukces powtórzył Niek Kimmann, który triumfował po raz czwarty w tym sezonie. Rywalizację z Holendrem starał się nawiązać Joris Daudet. Jednak mistrz Europy musiał zadowolić się drugim miejscem. W klasyfikacji generalnej Daudet wyprzedził Sylvaina Andre i awansował na drugą pozycję. Francuz traci 110 punktów do Kimmanna. Dobrze w dzisiejszych zawodach w Belgii zaprezentowali się Australijczycy. Na trzecim miejscu finiszował Anthony Dean, a na czwartym Kai Sakakibara.