ATP Halle: Hurkacz z pierwszym singlowym zwycięstwem na trawie
Kyle K. Tsui

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 14.06.2022, 15:51

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Halle. Rozstawiony z numerem 5. Polak pokonał w meczu otwarcia Amerykanina Maxima Cressy'ego 6:4 4:6 6:4. Tym samym Hurkacz odniósł swoje pierwsze singlowe zwycięstwo na kortach trawiastych.

Po wygranym turnieju deblowym w Stuttgarcie Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Halle. Rywalem rozstawionego z numerem 5. Polaka był w pierwszej rundzie Amerykanin Maxime Cressy. Spotkanie pierwszej rundy rozpoczęła długa batalia przy podaniu tenisisty zza oceanu, w której Polak zmarnował dwa breakpointy. Hurkacz dopiął swego w trzeciej odsłonie, wykorzystując czwartą okazję na przełamanie, by po wygranym serwisie wyjść na 3:1. Późniejsze gemy pewnie wygrywali zawodnicy podający, co przybliżało polskiego tenisistę do zwycięstwa w tym secie. Stało się ono faktem po utrzymaniu serwisu przez Hurkacza w dziesiątej odsłonie, co dało mu wygraną 6:4.

Od początku drugiej partii panowie kontynuowali serię utrzymywanych podań. Gemy serwisowe w ich wykonaniu były bardzo pewne, co nie pozwalało odbierającym wypracować szansy na przełamanie. Udało się to wreszcie Cressy'emu, który w ósmym gemie przy serwisie Hurkacza doprowadził do breakpointa, którego nie wykorzystał. Amerykanin swojej szansy nie zaprzepaścił jednak przy kolejnym podaniu rywala, przełamując Hurkacza i wygrywając tego seta 4:6.

Na otwarcie trzeciej partii obaj tenisiści pewnie wygrali swoje podania. Choć w trzecim gemie przy serwisie rywala Hurkacz prowadził 40:0, Amerykanin skutecznie się wybronił przed stratą. Panowie kontynuowali później serię wygrywanych odsłon przy własnym podaniu, co przekładało się na utrzymujący się remis. Wyrównaną batalię przyniósł siódmy gem, w którym panowie rozegrali aż 27 punktów! Na swoim koncie zapisał go w końcu Polak, przełamując Cressy'ego, by po utrzymanym serwisie wyjść na 5:3. Choć po chwili gema przy swoim serwisie wygrał Amerykanin, Hurkacz także utrzymał własne podanie, wygrywając seta 6:4. Rozstawiony z numerem 5. Polak pokonał tym samym rywala 2:1, odnosząc pierwsze singlowe zwycięstwo na trawie w tym sezonie.

Rywalem Polaka w drugiej rundzie będzie Francuz Ugo Humbert, który po trzysetowej batalii pokonał Radu Albota z Mołdawii 6:7(4) 7:6(4) 7:5.

Hubert Hurkacz (POL) [5] - Maxime Cressy (USA) [Q] 6:4 4:6 6:4

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.