WTA Birmingham: porażka Linette w pierwszej rundzie
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 14.06.2022, 15:00

Niestety już na pierwszej rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette (65. WTA) na trawiastych kortach w Birmingham. Polka przegrała w dwóch setach z Ukrainką, Dajaną Jastermską (79. WTA) 4:6, 3:6.

Dzisiejsze starcie miało być trzecim pojedynkiem obu tenisistek, a oba wcześniejsze mecze padły łupem 22-letniej Dajany, która dwukrotnie wygrywała już w dwóch setach. Nie inaczej było dzisiaj, a Ukrainka od samego początku narzuciła naszej reprezentantce swój styl gry. W ten sposób Magda została bardzo szybko dwukrotnie przełamania i już po kilkunastu minutach przegrywała 0:4. W dalszej części seta Polka próbowała jeszcze odrabiać straty i choć udało jej się doprowadzić do jednego odłamania, to ostatecznie i tak przegrała 4:6.

W drugiej części spotkania walka była o wiele bardziej wyrównana, a poznanianka pierwszego break-pointa miała już w drugim gemie partii. Niestety rywalka zdołała utrzymać podanie, a w piątej odsłonie sama wykorzystała swoją szansę, uzyskując kluczowe przełamanie. Chwilę później Linette miała kolejną okazję do odłamania, ale ponownie nie wytrzymała próby nerwów w najważniejszym momencie i wygrana tylko się oddalała. W samej końcówce Polce zabrakło już woli walki, przez co w dzięwiątym gemie Dajana doprowadziła do drugiego przełamania w secie, kończąc tym samym mecz 6:4, 6:3.

Dajana Jastremska (UKR) — Magda Linette (POL) 6:4, 6:3