Serie A: Napoli wygrywa w Turynie

• Data publikacji: 23.09.2018, 14:17

W pierwszym, niedzielnym spotkaniu 6. kolejki Serie A Torino podejmowało ekipę SSC Napoli. Goście zasłużenie zwyciężyli i umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Od pierwszych minut lepiej prezentował się zespół Carlo Ancelottiego i efektem tego była bramka zdobyta już w 4. minucie meczu. W polu karnym Torino miał miejsce mały "bilard", a do odbitej piłki dopadł Lorenzo Insigne i pewnym strzałem pokonał Salvatore Sirigu. Cztery minuty potem w doskonałej sytuacji znalazł się Simone Verdi, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców gospodarzy, wykonując czysty wślizg. Kolejną szansę mieli goście w 15. minucie, gdy Dries Mertens wyskoczył do dośrodkowania i głową próbował zaskoczyć golkipera Torino. Ten jednak nie dał się pokonać i wykonał wspaniałą interwencję. W 20. minucie było już jednak 0:2. Akcja rozpoczęła się w środku pola, następnie piłka trafiła na skrzydło do Mertensa, a Belg dośrodkował w pole karne, gdzie pięknym uderzeniem z pierwszej piłki wykończył ją Verdi. 120 sekund później jedną z nielicznych akcji przeprowadzili gracze Torino. Daniele Baselli dopadł do odbitej piłki, lecz trafił w sam środek bramki, gdzie stał David Ospina. Potem gospodarze mieli kilka rzutów rożnych, ale nic z nich efektywnego nie wyniknęło. Jeszcze w samej końcówce, w doliczonym czasie pierwszej połowy, Tomas Rincon oddał potężny strzał, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki Ospiny.

W drugie 45 minut zdecydowanie lepiej weszli gospodarze i już w 51. minucie zdobyli gola kontaktowego. W polu karnym przewinił Sebastiano Luperto i sędzia Irrati wskazał na tzw. "wapno". Do piłki podszedł Andrea Belotti i pewnym strzałem w prawy dolny róg całkowicie zmylił kolumbijskiego bramkarza Napoli. Sześć minut potem, na placu gry pojawił się reprezentant Polski Piotr Zieliński, który zmienił Verdiego. W 59. minucie z ostrego kąta uderzał Jose Callejon, ale trafił tylko w słupek. Jednak do piłki dobiegł Insigne i ładnym strzałem, który również odbił się od słupka posłał piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie Napoli. W 65. minucie dobrą okazję miał Rincon, ale jego strzał został zatrzymany przez obronę gości. Do końca nic ciekawego już się nie wydarzyło, a piłkarze Napoli mieli mecz pod całkowitą kontrolą i zasłużenie wygrali.

Torino 1:3 Napoli (0:2)

Bramki: Insigne (4'), (59'), Verdi (20') - Belotti (51' k.)

Torino: Sirigu - Izzo, N'Koulou, Moretti - Aina (77' Parigini), Baselli (87' Edera), Rincon, Meite (61' Soriano), Berenguer - Zaza, Belotti

Napoli: Ospina - Luperto (74' Maksimović), Koulibaly, Albiol, Hysaj - Hamsik, Rog (61' Allan), Verdi (57' Zieliński), Insigne, Callejon - Mertens

Żółte kartki: Rincon, Izzo - Koulibaly, Rog, Albiol

Sędzia: Massimiliano Irrati