Siatkówka plażowa - MŚ: Kantor i Rudol w 1/8 mistrzostw!

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 15.06.2022, 14:10

Piotr Kantor i Maciej Rudol awansowali do 1/8 finałów mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Rzymie. Polacy w 1/16 ograli 2:0 Niemców Nilsa Ehlersa oraz Clemensa Wicklera.

Zadanie nie było proste, gdyż niemiecka para przegrała tylko jedno spotkanie podczas fazy grupowej. Całe spotkanie było bardzo zacięte z momentami dominacji jednej drużyny. Pierwsza partia rozpoczęła się idealnie dla Polaków. Objęli prowadzenie, a następnie grali punkt za punkt do stanu 6-6. Wówczas nastał czas dominacji Kantora i Rudola, gdyż udało się uciec na cztery punkty. Ehlers i Wickler jednak szybko zniwelowali straty i doprowadzili do wyrównania. Wynik 19-19 był kluczowy w tym secie. Od tego momentu Polacy zdobyli dwa punkty, gwarantując sobie wygranie pierwszej partii.

Drugi set nie wyglądał od początku tak kolorowo, jak pierwszy. To Niemcy zyskali inicjatywę i przez większość partii prowadzili. Nie były to duże straty, lecz utrzymywały się w granicy dwóch, trzech punktów. Kantor i Rudol pokazali, że są mistrzami końcówek. Od stanu 16-18 wywalczyli trzy bardzo ważne punkty, wychodząc po raz drugi w spotkaniu na prowadzenie. Nie stracili go już do końca spotkania, gdyż zakończyli set, a zarazem mecz wynikiem 21-19.

Rywalami Polaków w 1/8 finałów mistrzostw świata będzie para Chaim Schalk/Theodore Brunner. Amerykanie pokonali austriacką parę Ermacora/Pristauz-Telsnigg 1:2. Kolejne spotkanie Kantora i Rudola zaplanowane jest na jutro na godzinę 9:0.

Piotr Kantor/Maciej Rudol (POL) - Nils Ehlers/Clemens Wickler (GER) 2:0 (21-19, 21-19)