Siatkówka plażowa - MŚ: Wojtasik i Kociołek poza turniejem

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 15.06.2022, 14:38

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pożegnały się z rozgrywanymi we Włoszech mistrzostwami świata w siatkówce plażowej. Polki w meczu 1/16 finału musiały uznać wyższość łotewskiej pary Anastasija Kravcenoka/Tina Graudina, przegrywając 21:19 21:19.

Wojtasik i Kociołek wywalczyły bezpośredni awans do fazy play-off w grupie L. Choć zmagania w mistrzostwach świata Polki rozpoczęły od porażki w dwóch setach z parą Borger/Sude, później było już tylko lepiej. Polska para pokonała w dwóch partiach duety Scampol/Bianchin oraz Makokha/Khadambi. Pozwoliło to Wojtasik i Kociołek zająć drugie miejsce w swojej grupie, co dało im awans do kolejnej fazy turnieju.

W 1/16 finału ich rywalkami były Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina z Łotwy, które zajęły drugą lokatę w grupie C. Łotyszki od początku przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku, odskakując po czterech wygranych akcjach z rzędu na 3:8. Choć po chwili prowadził one już sześcioma punktami, Polki zaczęły stopniowo skracać dystans. Pozwoliło to Wojtasik i Kociołek zmniejszyć stratę do dwóch "oczek", ale rywalki od razu odrobiły kilka punktów, by później grać z 3-4 punktami przewagi. Choć waleczne Polki zawzięcie walczyły w końcowych akcjach i były nawet o krok od wyrównania, seta 19:21 wygrały Łotyszki.

Lepsze otwarcie drugiej odsłony zanotowały Kravcenoka i Graudina, odskakując na 1:3, jednak Polki szybko dogoniły wynik. Później obie pary grały równo, co chwilę zmieniając się na prowadzeniu. Z czasem Łotyszki zaczęły odskakiwać, wygrywając trzy akcje z rzędu i wychodząc na 8:12. Choć z czasem przewaga prowadzących wzrosła nawet do sześciu "oczek", również i tym razem Wojtasik i Kociołek nie zamierzały łatwo oddawać zwycięstwa. Im bliżej końca seta, tym polska para była coraz bliżej rywalek, by pod koniec tracić do nich już tylko punkt. Niestety ponownie pogoń Polek nie zakończyła się sukcesem, bowiem seta 19:21 wygrały siatkarki z Łotwy, eliminując polską parę z turnieju.

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek (POL) - Anastasija Kravcenoka/Tina Graudina (LAT) 0:2 (19:21, 19:21)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.