ATP Halle: Hurkacz w ćwierćfinale
si.robi/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.06.2022, 15:38

Hubert Hurkacz znalazł się w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Halle. Polak ograł 7:6(5), 6:3 Ugo Humberta. Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie wygrany pojedynku Felix Auger-Aliassime/Mackenzie McDonald.

W pierwszej rundzie wrocławianin w trzech setach pokonał Maxime'a Cressy'ego, odnosząc pierwszą wygraną w sezonie trawiastym. W 1/8 finału rywalem Polaka był Ugo Humbert. Francuz wygrał w Halle przed rokiem, jednak ten sezon dotychczas był dla niego nieudany. Wobec słabych wyników, porażka z Hurkaczem, oznaczałaby dla niego spadek o ponad 50 miejsc w rankingu i znalezienie się w drugiej setce tego zestawienia.

Początek spotkania był nerwowy z obu stron. Na korcie zdecydowanie przeważały łatwe błędy niż efektowne wymiany. Hurkacz pierwszego break pointa miał w trzecim gemie. Niestety wrocławianin trafił w siatkę, po returnie z drugiego serwisu. Francuz wybronił się i przełamał po zmianie stron. Wydawało się, że podwyższy na 4:1, ale popełniał proste błędy zakończone re-breakiem. Po zmarnowaniu dwóch szans na przełamanie w dziewiątym gemie Hurkacz serwisami obronił dwie piłki setowe. Zacięta gra doprowadziła do tie-breaka. W nim Humbert prowadził 4:2, lecz na bardzo dobry poziom wspiął się tenisista rozstawiony z piątką. Polak odrobił straty i wygrał po błędzie Humberta 7:5.

Druga partia miała podobny obraz. Dużo błędów z obu stron i słaba statystyka Hurkacza przy drugim podaniu rywala. Polak w drugim secie wygrał tylko trzy piłki po drugim serwisie oponenta. Ostatecznie ta statystka nie miała większego wpływu na wynik. Francuz w ósmym gemie ponownie ze stanu 40:15 oddał podanie, co oznaczało serwis naszego reprezentanta na mecz.

Hurkacz pewnie zamknął spotkanie. W ćwierćfinale Polak może mieć okazję zrewanżować się Felixowi Auger-Aliassime za zeszłoroczną porażkę w pierwszej rundzie.

Hubert Hurkacz (POL) [5] - Ugo Humbert (FRA): 7:6(5), 6:3