Lotto Ekstraklasa: Pewny Śląsk nie daje szans Piastowi

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 23.09.2018, 17:26

Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie aż 4:1 Piast Gliwice w 9. kolejce Lotto Ekstraklasy. Kibice z Dolnego Śląska, dzięki bramkom Picha, Celebana, Robaka i Cholewiaka mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w trwającym sezonie najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Już od pierwszych minut spotkanie nie stało jednak na najwyższym poziomie. W obrazie gry dominowała walka w środkowej części boiska, a na pierwsze strzały i okazje do zdobycia gola kibice musieli czekać bardzo długo. Śląsk przeważał minimalnie na boisku, lecz długo nie mógł tego przełożyć na wynik. Udało się to dopiero w 41. minucie, kiedy to Robert Pich wykorzystał zamieszanie w okolicach linii pola karnego Piasta i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze mogli podwyższyć wynik jeszcze w doliczonym czasie gry, jednak na przeszkodzie Marcinowi Robakowi stanął słupek.

Podopieczni Waldemara Fornalika schodzili więc  na przerwę z zamiarem zmiany swojej postawy na boisku, jednak skończyło się tylko na dobrych chęciach. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry piłkarze z Wrocławia wywalczyli rzut rożny. Doskonałe dośrodkowanie Michała Chrapka pięknie przeciął Piotr Celeban i na tablicy wyników było już 2:0. Zawodnicy z Górnego Śląska zdobyli co prawda bramkę kontaktową, jednak nie przeszkodziła ona w marszu po trzy punkty drużynie Tadeusza Pawłowskiego.

W 75. wynik podwyższył Marcin Robak, który zdobył bramkę nieco przypadkowo…,blokując uderzenie Picha, a marzeń o wywiezieniu ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu choć jednego punktu całkowicie pozbawił piłkarzy Piasta w 88. minucie Mateusz Cholewiak, który wykorzystał skutecznie kontratak drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.

Zwycięstwo pozwoliło wrocławianom na "podreperowanie" swojego dorobku punktowego. Z dziewięcioma "oczkami", Śląsk zajmuje aktualnie 11. miejsce. Ich dzisiejsi przeciwnicy okupują szóstą pozycję z szesnastoma punktami na koncie.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 4:1 (1:0)

Bramki: Pich (41’), Celeban (47’), Robak (75’), Chlowiak (88’) – Czerwiński (61’)

Śląsk Wrocław: Słowik – Broź, Golla, Celeban, Cotra – Pich, Labojko, Chrapek (84' Ahmadzadeh) , Dankowski (75’ Cholewiak) – Pałaszewski (68’ Radecki) - Robak

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Korun, Czerwiński, Pietrowski – Felix (72' Mak), Hateley, Dziczek (56’ Jodłowiec), Badia (80' Jagiełło) – Papadopulos, Valencia

Żółte kartki: Labajko, Radecki – Papadopulos, Valencia

Sędziował: Krzysztof Jakubik