ATP Halle: dwa wygrane tiebreaki, Hurkacz w półfinale

• Data publikacji: 17.06.2022, 19:42

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju w Halle. W 1/4 finału reprezentant Polski w dwóch tiebreakach triumfował z Felixem Augerem-Aliassime.

Po dniu przerwy Hubert Hurkacz wrócił do gry w turnieju na kortach trawiastych w Halle. Polski tenisista jako pierwszy awansował do ćwierćfinału, ale jego mecz 1/4 finału był zaplanowany na piątek jako ostatni. Rozstawiony z numerem piątym zmierzył się z turniejową czwórką Felixem Augerem-Aliassimem. Polak i Kanadyjczyk dobrze się znają. Przed rokiem w Halle w deblu awansowali razem do finału, a w singlu Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie z dzisiejszym rywalem.

Od samego początku mecz przebiegał pod znakiem dobrej dyspozycji serwisowej obydwu zawodników. Łatwiej swoje gemy serwisowe wygrywał Felix Auger-Aliassime. Hubert Hurkacz przy stanie 3:3 obronił break pointa. Ostatecznie nie było przełamań i doszło do tiebreaka. Początkowo był on wyrównany, ale od wyniku 1:2 Polak zdobył sześć kolejnych punktów i zapisał pierwszy set na swoim koncie.

W drugiej odsłonie tenisiści także wygrywali swoje gemy serwisowe. Nie było nawet szans na przełamanie. Oznaczało to drugi tiebreak w meczu. Był on bardziej wyrównany niż pierwszy, ale również zakończył się zwycięstwem Huberta Hurkacza. Tym razem Polak triumfował 7:4. W godzinę i 45 minut sięgnął po trzecią wygraną w Halle i awansował do najlepszej czwórki turnieju rangi ATP 500.

Rywalem Polaka w półfinale będzie Nick Kyrgios. Australijczyk w niespełna godzinę pokonał 6:4, 6:2 Pablo Carreno Bustę. Drugą parę półfinałową, a w zasadzie pierwszą (rozpoczną o 14:30 sobotnią rywalizację) tworzą reprezentant gospodarzy Oscar Otte (4:6, 7:6, 6:4 z Karenem Chaczanowem) i lider rankingu Daniłł Miedwiediew (6:2, 6:4 z Roberto Bautistą Agutem).

Hubert Hurkacz (POL) [5] - Felix Auger-Aliassime (KAN) [4] 7:6 (2), 7:6 (4)