PGE Ekstraliga: Ostrów długo walczył w Lublinie, ale jednak przegrał
Konrad Klusak/poinformowani.pl

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 17.06.2022, 20:30

Motor Lublin przez długi czas męczył się w meczu 8. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko Arged Malesie Ostrów, ale ostatecznie gospodarze wygrali 51:39 i zgarnęli punkt bonusowy.

Goście przystąpili do tego spotkania bez Duńczyka Matiasa Nielsena, który nabawił się urazu w jubileuszowym turnieju Taia Woffindena we Wrocławiu, zaś miejscowi bez jego rodaka Mikkela Michelsena. Mimo to goście z animuszem rozpoczęli rywalizację na lubelskim owalu. Najpierw Grzegorz Walasek do samej mety umiejętnie bronił się przed atakami Jarosława Hampela, a później niespodziankę w biegu młodzieżowym sprawił Sebastian Szostak, który nieoczekiwanie pokonał faworyzowanych Mateusza Cierniaka i Wiktora Lamparta.

W Lublinie musieli się spieszyć, bowiem nad stadionem przy Alejach Zygmuntowskich zawisnęły ciemne chmury, z których w pewnym momencie siarczyście lał deszcz. Pogoda ustabilizowała się jednak jak za machnięciem magicznej różdżki. Akurat był to moment, w którym arbiter przerwał 5. bieg po tym, jak Tim Sorensen przewrócił się po ataku Maksyma Drabika. Za winnego tego zdarzenia sędzia uznał Sorensena. Ostrowianie mogli pluć sobie w brodę, bo do tego momentu prowadzili podwójnie, a w powtórce podwójnie... przegrali. Osamotniony Grzegorz Walasek był bez szans w konfrontacji z Maksymem Drabikiem i Dominikiem Kuberą. To co jednak nie udało się w odsłonie piątej, powiodło w następnej. Para Berntzon - Gapiński zwyciężyła 5:1 nad Tudzieżem i Cierniakiem, dzięki czemu ostrowianie cały czas utrzymywali się w grze. Na koniec drugiej serii przebudził się też Chris Holder i po siedmiu biegach Motor prowadził 24:18. W ogóle Australijczyk rozochocił się na tyle, że później trudno było go zatrzymać.

Deszcz powrócił nad obiekt w Lublinie, a ostrowianie jakby złapali wiatr w żagle. W ósmym biegu triumfowali 4:2 i jeszcze zmniejszyli różnicę do czterech oczek. W zespole Motoru zawodził przede wszystkim Wiktor Lampart. Przy braku Michelsena i "ZZ-tce", gorsza forma jednego z podstawowych zawodników automatycznie oznaczała kłopoty. Motor zaczął opanowywać sytuację po 9. gonitwie, którą wygrał podwójnie. Później jednak mieliśmy dłuższą przerwę w związku z opadami deszczu. Komisarz toru, sędzia, a także kierownictwo obu ekip przechadzało się po owalu i sprawdzało jego stan. Ostatecznie podjęto decyzję, że zawody po kilkudziesięciu minutach przerwy zostanie wznowione. To mogło zwiastować nowe rozdanie. Za sprawą przede wszystkim Chrisa Holdera ostrowianie trochę napędzili strachu miejscowym. Kluczowy okazał się jednak wyścig 12., w którym Cierniak wespół z Drabikiem wygrali podwójnie, dzięki czemu Motor odskoczył na 10 punktów. Gospodarze kropkę nad "i" postawili w kolejnym biegu, w którym triumfował Dominik Kubera. Na koniec nie po koleżeńsku zachował się Maksym Drabik, który mógł minąć linię mety jako ostatni, by Grzegorz Walasek otrzymał bonus za 15. wyścig. Zawodnik gospodarzy wolał jednak oczekiwać na otwarcie bram parku maszyn, mimo że do mety miał raptem kilka metrów. Finalnie żółto-niebiescy zwyciężyli po pogodowych i kadrowych perypetiach.