EHF Liga Mistrzów: Telekom Veszprem - Łomża Vive Kielce [ZAPIS LIVE]

EHF Liga Mistrzów: Telekom Veszprem - Łomża Vive Kielce [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 18.06.2022, 15:15

Kielczanie staną dziś przed trudnym wyzwaniem, a jeśli je wykonają - będą się niezmiernie cieszyć z kolejnego finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa powalczą w półfinale z węgierskim Veszprem. Początek tego ważnego spotkania już o godz. 15:15!

 

PÓŁFINAŁ LIGI MISTRZÓW

Telekom Veszprem - Łomża Vive Kielce 35:37 (18:16)

Relacja na żywo

Oczywiście także jutro będziemy relacjonować na żywo finałowe spotkanie. Za dziś dziękujemy i zapraszamy jutro o godz. 18!

Odrodzili się po pierwszej połowie i zrobili to! Już jutro o godz. 18:00 Vive zagra o złoto!

Veszprem - Vive 35:37 - KIELCZANIE PO RAZ DRUGI W HISTORII MELDUJĄ SIĘ W FINALE LIGI MISTRZÓW!

Veszprem - Vive 34:36 - Broni ekipę jeszcze Schmidt ale tu się raczej już zbyt wiele nie wydarzy!

Veszprem - Vive 33:36 - Nerwowa minuta. Oj, bardzo nerwowa. Moryto w niezwykle ważnym momencie punktuje!

Veszprem - Vive 33:35 - Znowu broni ekipa Veszprem. Karalek schodzi na dwie minuty, więc prawie do końca Vive zagra w osłabieniu.

Veszprem - Vive 32:35 - Odbiła się piłka od stopy bramkarza Veszprem, a Strlek pobawił się w ataku. Odliczamy czas...

Veszprem - Vive 31:35 - Wolff nie zawodzi! Ważna akcja dla Vive, coraz bliżej finału!

Veszprem - Vive 31:35 - Jeden z rywali faulował Alexa Dujszebajewa, a więc Vive zagra w przewadze. Pięć minut do końca, trzymajmy kciuki!

Veszprem - Vive 31:34 - Ze środka i z wyskoku, minął blok Schmidt. Vive teraz spokojniej pod bramką rywali.

Veszprem - Vive 30:34 - Ponownie Karacić! Ze skrzydła, ledwo się zmieścił ale trafia! A zaraz po nim rzuca jeden z braci Dujszebajewów, cóż za fragment!

Veszprem - Vive 30:32 - Ciekawa będzie końcówka tego spotkania. Karacić utrzymuje swój atak, ale długo nie czekał na odpowiedź.

Veszprem - Vive 29:31 - Zawodnicy z Węgier szybko się motywują, by odpowiedzieć swoim ciosem. Trzeba uważać, by się nie rozkręcili.

Veszprem - Vive 28:31 - Cupara umie bronić karne, ale Moryto tym razem nie dał mu do tego okazji!

Veszprem - Vive - 28:30 Trafiają także rywale, dość szybko rozegrali swoją akcję. Veszprem zaczyna wracać do agresywnej obrony, ale Karalek wykorzystał to i wywalczył karnego.

Veszprem - Vive 27:30 - Maqueda z dwuminutową karą, a Vive z sygnalizacją gry pasywnej. W ostatniej chwili rzut oddał Kulesh i... trafił!

Veszprem - Vive 27:29 - Nie zdążył wrócić Wolff. Veszprem zebrało piłkę i momentalnie ruszyło na polską bramkę. Stopniała trochę ta przewaga.

Veszprem - Vive 26:29 - Karny w wykonaniu Marguca na dwa tempa, ale skuteczny. Trochę chaosu wkradło się w kolejnej akcji, na szczęście udało się wyratować piłkę.

Veszprem - Vive 25:29 - Kwadrans do końca, oby to był najlepszy kwadrans Vive w tym meczu. Bramka za bramkę grają teraz zespoły.

Veszprem - Vive 24:28 - Dujszebajew wykończył teraz szczęśliwie tę akcję.

Veszprem - Vive 23:27 - Strlek odpowiedział momentalnie, natomiast zaraz po tym potężna "bomba" również w wykonaniu Kuleshy.

Veszprem - Vive 22:26 - Kara także dla Siposa, a więc wyrównany bilans zawodników na boisku. Świetne dogranie Dujszebajewa do Kulesha i utrzymuje się ten korzystny wynik.

Veszprem - Vive 22:25 - Nieskuteczna akcja Vive i kontratak rywali. Znowu ofiarnie chciał bronić Vujovic, przez co ucierpiał i jeszcze otrzymał dwuminutową karę.

Veszprem - Vive 21:25 - Piękne jest to odrodzenie kielczan. Wolff dalej robi swoje, nie dopuszcza rywali w swoje pole!

Veszprem - Vive 21:25 - Taka gra nam się podoba! Vive gra pewnie, szybko i przede wszystkim skutecznie! Brawo!

Veszprem - Vive 21:24 - Marguc przypomina o sobie w ofensywie. Chciał odpowiedzieć Vujovic, ale dopiero Thrastarson umieścił piłkę w bramce.

Veszprem - Vive 20:23 - Piłka odbiła się od słupka po szybkiej akcji Moryty, ale w idealnym miejscu był Nahi!

Veszprem - Vive 20:22 - Wywalczyli kielczanie rzut karny. A na 9. metrze oczywiście - Arkadiusz Moryto. Świetny fragment gry praktycznie od początku tej części.

Veszprem - Vive 20:21 - I znowu Moryto! Ależ gra dzisiaj skrzydłowy Vive!

Veszprem - Vive 20:20 - Czerwona kartka dla Blagotinseka. Bardzo brutalnie faulował Vujovica. Teraz wyrównuje Moryto, nie myli się nadal!

Veszprem - Vive 20:19 - Oj, niedobrze to wyglądało... Nie podnosi się z boiska Vujovic.

Veszprem - Vive 18:18 - Wolff czujnie w obronie! Nawet karny nie był mu straszny! Genialnie gra dziś bramkarz Vive.

Veszprem - Vive 18:18 - Jest remis! Dobry początek, oby tak dalej.

Veszprem - Vive 18:17 - Wracamy na boisko i od razu w bramce melduje się Dujszebajew.

Teraz czeka nas kilkanaście minut przerwy, a po powrocie kielczanie muszą wrócić do skuteczniejszej gry, jeśli myślą o finale.

Veszprem - Vive - 18:16 Ostatnia akcja rozegrana przez Vive w ostatnich dziesięciu sekundach dla Tournata. Rywale jeszcze trafili w bramkę, ale po weryfikacji okazało się, że było ono już po czasie.

Veszprem - Vive 17:15 - Kara dwóch minut dla Maquedy, a więc druga połowa zacznie się z osłabieniem dla rywali. Mają oni jednak zapas, bo choć trafił Tournat, to raczej kielczanie już teraz nie wyrównają - zostało pół minuty.

Veszprem - Vive 17:14 - Ależ szkoda tego zagrania... Za to Strlek pobawił się w pojedynku jeden na jeden z Korneckim. No niestety, póki co to Veszprem dyktuje warunki.

Veszprem - Vive 16:14 - Mieli teraz szansę kielczanie, by wyrównać wynik, ale stracili piłkę, a akurat w bramce nie było Korneckiego. Rzut na pustą bramkę i znowu dwie bramki różnicy.

Veszprem - Vive 15:14 - I znowu Alex Dujszebajew! Cztery minuty do przerwy.

Veszprem - Vive 15:13 - Mahe wywalczył sobie rzut karny. A to okazja do zdobycia łatwych punktów, którą wykorzystał Marguc.

Veszprem - Vive 14:13 - Muszą kombinować podopieczni Tałanta Dujszebajewa. Ciężko im się momentami przedrzeć przez obronę rywali. Alex jednak przewodzi w ostatnich akcjach.

Veszprem - Vive 14:12 - Drużyna z Węgier ma ewidentnie swój czas. W bramce Vive pojawił się Kornecki, być może wprowadzi powiew świeżości, tak bardzo teraz potrzebny kielczanom. Póki co trafia Dujszebajew.

Veszprem - Vive 14:11 - Agresywnie, ale skutecznie grają przeciwnicy w obronie. Dodatkowo Corrales obronił rzut kielczan...

Veszprem - Vive 13:11 - Wyciągnięty Dujszebajew, ale wkradł się błąd kroków. Wciąż dwie bramki zapasu krążą gdzieś wokół rywali.

Veszprem - Vive 12:11 - Dujszebajew faulowany w ataku, ale ze środka Kulesh już nie miał sobie równych. Błyskawiczna była odpowiedź węgierskiego zespołu.

Veszprem - Vive 11:10 - Wynik cały czas bardzo wyrównany, Dujszebajew po skutecznym trafieniu później zanotował kilka nieskutecznych prób. Veszprem straciło na szczęście piłkę.

Veszprem - Vive 11:9 - Walczyli o wyrównanie, ale obrona rywali okazała się silniejsza. Akcja pod bramką kielczan natomiast też nieudana, pomylili się w rozegraniu.

Veszprem - Vive 10:9 - Odpowiedział na razie bezbłędny Karalek.

Veszprem - Vive 10:8 - O poziomie tego spotkania może świadczyć chociażby skuteczność obu drużyn w ataku. Póki co naprawdę niewiele było sytuacji ze stratą okazji. Po upływie kwadransa jest dwubramkowa różnica po karnym Marguca.

Veszprem - Vive 8:7 - Bardzo szybka odpowiedź Moryty z prawej strony. Na razie mamy bardzo wyrównane widowisko w tym półfinale.

Veszprem - Vive 8:6 - Ale Kielce też pograją bez Karaleka. Dłuższy fragment bez bramki, lecz punktują rywale za sprawą Nenadica.

Veszprem - Vive 7:6 - Węgrzy zagrają w osłabieniu, z boiska schodzi pierwszy strzelec z ekipy rywali. Warto wykorzystać te dwie minuty, a zaczyna to robić Karacić.

Veszprem - Vive 7:5 - Lepszy fragment gry rywali. Mahe daje dwupunktowe prowadzenie Veszprem.

Veszprem - Vive 6:5 - Następna odpowiedź ekipy z Węgier. Sićko teraz ryzykował z daleka, ale coś nie może się wstrzelić w bramkę.

Veszprem - Vive 5:5 - Wywalczył Karalek pierwszego karnego, a w nim nie zawiódł Moryto. Jak to można więc teraz powiedzieć, są trzy pewne rzeczy: śmierć, podatki i udane karne Moryty.

Veszprem - Vive 4:4 - Blagotinsek wyrównuje wynik, wojnę na ciosy mamy póki co na hali.

Veszprem - Vive 3:4 - Sićko z dziewiątego metra, ale nieskutecznie - bramkarz rywali stanął na wysokości zadania.

Veszprem - Vive 3:3 - Kolejna genialna obrona bramkarza Vive! Teraz jednak poprawił rzut Strlek.

Veszprem - Vive 2:3 - Andreas Wolff to mocna strona Kielc i właśnie to udowodnił! Obronił strzał, a w kontrze popisał się Sićko i mamy pierwsze prowadzenie.

Veszprem - Vive 2:2 - Nieźle zaczyna ten mecz Egipcjanin. Fathy Omar punktuje po raz drugi, a kielczanie w duecie Dujszebajew-Karacić dali popis chwilę później.

Veszprem - Vive 1:1 - Świetne dogranie Sićki do Moryty, mamy odpowiedź kielczan.

Veszprem - Vive 1:0 - Pierwsza akcja dla Veszprem, trafia Fathy Omar.

Na boisku na pewno nie pojawi się Michał Olejniczak. Rozgrywający zmaga się z kontuzją.

Trwa prezentacja drużyn, a już za moment wielki mecz!

Vive już nieraz grało z węgierskim klubem, ale najbardziej pamiętny mecz odbył się w 2016 roku. Wówczas, w wielkim finale Ligi Mistrzów kielczanie pokonali Veszprem. Czy dziś Kielce będą miały swój "mały finał"? Trzymajmy kciuki, a na relację na żywo zapraszamy od godz. 15:15!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.