Kajakarstwo - PŚ: Klaudia Zwolińska o krok od podium
PAP / Lukasz Gagulski

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 18.06.2022, 14:05

W sobotę odbyły się pierwsze finały w ramach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Krakowie. O krok od medalu dla Biało-Czerwonych była Klaudia Zwolińska, która zajęła 4. miejsce w K1.

Rywalizacja w sobotę rozpoczęła się od rywalizacji półfinałowej, zarówno u kajakarek, jak i kajakarzy. W tej fazie rywalizacji to właśnie Klaudia Zwolińska okazała się najlepsza, pokonując tor w stolicy Małopolski z rezultatem 94,42 bez karnych sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Jessica Fox (95,11), a dalej Czeszka Amalie Higertova (96,71). O krok od finału znalazła się Natalia Pacierpnik, która zajęła 12. miejsce (100,31), tracąc do 10. Viktorii Us 0,62 sekundy. U mężczyzn w półfinałach pokazało się aż trzech Polaków. Największego pecha miał Michał Pasiut, który miejsce w finale przegrał 0 0,01 sekundy, zajmując 11. miejsce. Jakub Brzeziński był 21., a Dariusz Popiela 32. Rywalizację półfinałową wygrał Jiri Priskavec z czasem 83,93.

Z polskiej perspektywy znacznie bardziej interesował nas finał kobiet, w którym chcieliśmy powtórki z półfinałów w wykonaniu Klaudii Zwolińskiej. Niestety, to się nie udało. Polka uplasowałaby się ostatecznie na drugim miejscu z czasem 91,87, ale to w przypadku, gdyby na torze wszystkie bramki przejechała wzorowo. Niestety, naszej młodej kajakarce trzeba było doliczyć 4 karne sekundy i skończyło się na 4. lokacie (95,87). Wygrała Jessica Fox (91,29) przed Terezą Fiserovą (93,87) oraz Amalie Hligertovą (94,26). U mężczyzn, podobnie jak w fazie półfinałowej, zwyciężył Czech, ale tym razem nie był to Jiri Priskavec, a Vit Prandis, który uzyskał czas 84,94. Na drugim miejscu zameldował się Joseph Clarke 85,10, a Priskavec był trzeci - 85,46.