ATP Halle: Hurkacz w finale!
sirobi 2019

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.06.2022, 18:47

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP 500 w Halle. Wrocławianin w półfinale pokonał 4:6, 7:6(2), 7:6(4) Nicka Kyrgiosa. Na szczególne docenienie w grze reprezentanta Polski zasługuje jego bezbłędna postawa w kluczowych momentach tie-breaków.

W drodze do półfinału Hurkacz z każdym meczem grał coraz lepiej. Najpierw potrzebował trzech setów, by ograć Maxime'a Cressy'ego. Następnie, pomimo bardzo nierównej gry, wyeliminował zeszłorocznego triumfatora, Ugo Humberta. Wreszcie w ćwierćfinale, po raz pierwszy w karierze, pokonał swego przyjaciela - Felixa Augera-Aliassime'a. Kolejnym oponentem Polaka był Nick Kyrgios. Australijczyk także po drodze stracił jednego seta. Było to pierwsze starcie obu tenisistów.

Zgodnie z przewidywaniami obaj gracze bazowali na jak najkrótszym kończeniu akcji serwisowych. Walka łeb w łeb toczyła się do dziewiątego gema pierwszej partii. W nim Australijczyk wypracował sobie pierwsze w meczu break pointy. Przy drugim z nich wrocławianin popełnił niewymuszony błąd z forhendu, dający przełamanie. Po zmianie stron Kyrgios pewnie skończył seta.

W drugiej odsłonie to 25-latek jako pierwszy wypracował sobie break pointa. Starszy z graczy odparł go asem. Po czterdziestu minutach na korcie centralnym było 6:6, co oznaczało tie-breaka. W nim Polak zaczął od straty podania, poprzez wyrzucony forhend. Potem nastąpił czas świetnych returnów tenisisty z Dolnego Śląska. Ze stanu 0:1 zrobiło się 5:1. Ostatecznie triumfował 7:2, doprowadzając do wyrównania w setach.

W trzeciej partii na korcie zaczął przeważać Hurkacz. Polak sprawiał lepsze wrażenie i już w trzecim gemie miał break pointa. Kyrgios niwelował zagrożenie, grając agresywnie, w swoim stylu nie zwalniał ręki. Wrocławianin serwował pewniej i nie dopuszczał do zagrożenia straty serwisu. Finalistę wyłonił tie-break. W nim zadecydował jeden mini-break. Tego wywalczył Hurkacz, posyłając głęboki return. Decydującą rozgrywkę wygrał 7:4. W finale rywalem reprezentanta Polski będzie Danił Miedwiediew.

Hubert Hurkacz (POL) [5] - Nick Kyrgios (AUS) [WC]: 4:6, 7:6(2), 7:6(4)