EHF Liga Mistrzów: Barcelona finałowym rywalem Vive

• Data publikacji: 18.06.2022, 19:36

Barcelona wygrała 34:30 z THW Kiel w drugim półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Hiszpański zespół w niedzielnym finale zagra z Łomżą Vive Kielce.

Kibice Łomży Vive Kielce przystępowali do śledzenia drugiego półfinału w świetnych nastrojach po zwycięstwie kielczan nad Telekomem Veszprem, ale także oczekując na swojego rywala. O awans do finału walczyły dwie wielkiej firmy europejskiej piłki ręcznej - THW Kiel oraz Barcelona. Nieznacznym faworytem był zespół z Hiszpanii, który lepiej radził sobie w tym sezonie.

Od samego początku rywalizacja była bardzo ofensywna. Prowadzona była w wysokim tempie, które utrzymywały obydwie drużyny. Przez pierwszych 17 minut THW Kiel wychodziła na prowadzenie, a Barca odpowiadała. Hiszpańska ekipa prowadziła po raz pierwszy w 18. minucie, ale kilka minut później więcej trafień na swoim koncie ponownie miały "Zebry". Pod koniec pierwszej połowy to jednak Barcelona miała dwie bramki przewagi, a na przerwę schodziła z wynikiem 19:18.

W 36. minucie po serii trzech kolejnych goli Barca wyszła na prowadzenie 23:20. Inicjatywa coraz bardziej zaczynała się przechylić na stronę podopiecznych Antonio Carlosa Ortegi. Po 3/4 meczu Blaugrana miała pięć bramek przewagi - 29:24. Na siedem minut przed końcem czerwoną kartkę otrzymał Ismail Zeinelabedin Ali, a Barca grała nawet w podwójnym osłabieniu. THW zmniejszyło różnicę z sześciu do trzech trafień. Barcelona pewnie utrzymała prowadzenie do ostatniej syreny i wygrała 34:30. W finale w niedzielę o 18:00 hiszpańska drużyna zmierzy się z Łomżą Vive Kielce. Najskuteczniejszym zawodnikiem półfinału był Aleix Gomez, który rzucił 12 goli.

THW Kiel - Barcelona 30:34 (18:19)

THW: Landin, Quenstedt - Wiencek 7, Reinkind 6, Weinhold 3, Ekberg 3, Duvnjak 3, Zarabec 2, Ehrig 2, Dahmke 1, Myrhol 1, Bilyk 1, Horak 0, Benitez 0

Barca: Perez de Vargas, Maciel - Gomez 12, Mem 4, Cindrić 3, Fernandez 3, Langaro 3, N'Guessan 3, Janc 2, Arino 1, Ben Ali 0, Richardson 0, Ali 0, Makuć 0.