EHF Liga Mistrzów: FC Barcelona - Łomża Vive Kielce [ZAPIS RELACJI LIVE]
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 19.06.2022, 17:39

Po półfinałowym zwycięstwie nad Telekom Veszprem 37:35 (16:18), dziś w Kolonii mecz sezonu dla Łomży Vive Kielce. Rywalem w finale EHF Ligi Mistrzów wielka FC Barcelona! Zapraszamy na relację LIVE od godziny 18!

FINAŁ EHF LIGI MISTRZÓW:

FC BARCELONA - ŁOMŻA VIVE KIELCE 28:28 (14:13)

Dogrywka: 4:4

Rzuty karne: 5:3

Relacja na żywo

Dziękujemy serdecznie za relację LIVE z tego emocjonującego finału.

Pewnie można to było wygrać wcześniej, tak samo jak wcześniej można było przegrać. Zdecydował tak naprawdę jeden nietrafiony rzut karny. Taki jest sport. Wielkie brawa dla Vive za wielką walkę i olbrzymie emocje.

5:3 - NIESTETY... Było bardzo blisko, tym razem bez happy endu, jak 6 lat temu. Barcelona z Ligą Mistrzów. Vive przegrywa w finale.

4:3 - Dani Dujszebajew trafia, ale teraz musi to obronić Wolff. Naprzeciwko Fabregas.

4:2 - Trafia Zeinelabedin. Trudna sytuacja Vive.

3:2 - Nie trafia Alex Dujszebajew... Broni Gonzalo Perez de Vargas. Bardzo trudna sytuacja...

3:2 - Bardzo pewny Melvyn Richardson. Barcelona trzyma prowadzenie.

2:2 - Spokojnie Igor Karacić doprowadza do remisu.

2:1 - Jaka szkoda! Prawie obronił Wolff rzut Diki Mema, ale ostatecznie Barcelona zdobywa bramkę.

1:1 - Długo czekał Arkadiusz Moryto, rzucił na dwa razy, ale trafił.

1:0 - Trafia Aleix Gomez na 1:0 w rzutach karnych. On to potrafi!

32:32 - WIĘC TAK JAK W 2016! O losach tego finału rozstrzygną rzuty karne!

32:32 - Dika Mem oszukuje polską obronę i trafia na remis. Ale to Vive ma piłkę na pół minuty przed końcem.

31:32 - Brawo Arkadiusz Moryto! 32:31 dla Vive. Stalowe nerwy Polaka!

31:31 - 1,5 minuty do końca. Mamy rzut karny!

31:31 - Trafia Aitor Arino na remis.

30:31 - TRAFIA MORYTO Z KARNEGO! Vive na prowadzeniu. Trzeba to trzymać!

30:30 N'Guessan nad bramką! Jest szansa na to, by wyjść na prowadzenie!

30:30 - Dani Dujszebajew trafia na remis! I już mamy równowagę. Szybki gol był bardzo potrzebny.

30:29 - +1 dla Barcelony po pierwszej połowie. Trafił w końcu Aleix Gomez. Mamy pięć minut na odrobienie strat, a później oby do zwycięstwa!

29:29 - Niemoc kielczan w dogrywce, ale mamy Andreasa Wolffa! Kolejna cudowna interwencja Niemca!

29:29 - Broni Wollff rzut Melvyna Richardsona! Dwie minuty do końca pierwszej połowy dogrywki.

29:29 - Trafił N'Guessan, ale w odpowiedzi znakomity rzut ze skrzydła Nahi!

28:28 - Kulesh też nie trafia. Przerwana akcja Barcelony i czekamy na decyzję, czy nie będzie 2 minut dla Alexa Dujszebajewa.

28:28 - Statyczna Barcelona w ataku i nie trafia Dika Mem!

2x5 minut. Czy ten czas wystarczy, żeby któraś z drużyn zdobyła Puchar Ligi Mistrzów? Za moment startujemy.

No to teraz gramy o zwycięstwo w dogrywce. Czy będzie tak, jak w 2016 roku? Wtedy doszło nawet do rzutów karnych.

28:28 KARAAAAALEK! TRAFIŁ! DOGRYWKA!

28 sekund do końca. Czas dla Talanta Dujszebajewa. Trzeba to trafić!

28:27 - Nie trafia Bacelona! JEST SZANSA NA REMIS!

28:27 - Gubimy piłkę przy swoim ataku...

28:27 - Trafia jeszcze z karnego Aleix Gomez.

27:27 - Kara dwóch minut dla Gębali za faul na Richardsonie... Oj, bardzo zły moment na takie rzeczy.

27:27 - Uff! Artem Karalek trafia z koła! Trzeba coś obronić.

Trzy minuty do końca.

27:26 - Ajajaj, dwa błędy Vive w obronie i kończy się to dwoma trafieniami rywali. Teraz to oni w lepszej sytuacji.

25:26 - BRAWO MORYTO! Arek trafia z rzutu karnego!

25:25 - Odpowiada Melvyn Richardson. Nie da się uciec Barcelonie, więc... wygrajmy to jedną bramką.

24:25 - Alex Dujszebajew naprawił swój błąd i jest ponowne prowadzenie Vive! Kapitalny rzut z drugiej linii!

24:24 - Traci piłkę Alex Dujszebajew, ale na szczęście mamy w bramce Andreasa Wolffa! Niemiec broni w bardzo trudnej sytuacji. Nadal remis!

24:24 - 7 minut do końca

24:24 Faul Daniego Dujszebajewa w ataku, w odpowiedzi rzut karny wykorzystany przez Aleixa Gomeza.

23:24 - Fabregas przekracza linię przy czystej sytuacji rzutowej... Przy ataku Vive prosi o czas trener Dujszebajew

23:24 - Carlos Ortega prosi o czas. Chwila spokoju dla obu drużyn i pora na wskazówki taktyczne od szkoleniowców.

10 minut do końca.

23:24 Pominięcie obrony, dostarczenie piłki do Kulesha i trafia Białorusin. Co więcej, kolejną piłkę broni Wolff i jest szansa na dwubramkowe prowadzenie.

23:23 - Wyrównuje Melvyn Richardson. Tu do samego końca zapowiadają się dla nas ogromne emocje.

22:23 - Piękny rzut z niskiej pozycji Kulesha. Nie miał szans tego obronić Perez de Vargas. Nadal prowadzimy!

22:22 - Aitor Arino na remis. Do końca spotkania niespełna 13 minut.

21:22 - Brawo Dylan Nahi! Wreszcie pokazał się Francuz w ataku i trafił!

21:21 - Jeszcze z karą dwóch minut Karalek.

21:21 - Aj, szkoda. Trafia Fabregas z koła w czystej sytuacji.

20:21 - Niemoc obu drużyn w ataku mógł przerwać Moryto, ale trafił w Pereza de Vargasa. Plusem jest gra w przewadze przez najbliższe dwie minuty.

20:21 Nie trafia Aleix Gomez w bardzo trudnej sytuacji, niestety w odpowiedzi rzut Kulesha broni Perez de Vargas.

12 minuta i 27 sekunda drugiej części gry.

20:21 - Trafia na remis Tournat, później błąd techniczny Barcelony i przy kolejnej szansie trafia też Alex Dujszebajew. Znowu mamy prowadzenie!

20:19 - Szybko to idzie... Trafia Dujszebajew, a już pięć sekund później Petrus znowu daje prowadzenie rywalom. To jest mecz z takich, na których lepiej nie mrugać.

18:18 - Vive nie wykorzystuje okazji po golu dla Hiszpanów Arino Bengoechei. Znowu Barcelona w ataku.

17:18 7 minut i 36 sekund w drugiej połowie już za zawodnikami. Trafia Kulesh na ponowne prowadzenie dla Vive!

17:17 - Trafia dla Barcelony bardzo aktywny dziś Słoweniec Domen Makuc.

16:17 - Wreszcie jest prowadzenie! Trafia Dani Dujszebajew!

16:16 - Barcelona stara się zdobywać bramki po błyskawicznych akcjach, kielczanie grają bardzo spokojnie, ale trafia Karalek w sytuacji sygnalizacji gry pasywnej.

15:15 - Tu do końca będzie szło "na noże". Trafia Dani Dujszebajew. Po chwili jednak kara dla kielczan, a konkretnie Dylana Nahi.

15:14 - Uladzislau Kulesh trafia na otwarcie drugiej połowy, ale Barcelona błyskawicznie odpowiada.

Rozpoczynamy drugą połowę! Do boju KIELCE! Do boju PANOWIE!

Wracamy za kilkanaście minut.

14:13 - Ostatnia minuta najpierw przyniosła gola Blaza Janca dla Barcelony, a później gola Szymona Sićki. Przy wyniku 13:13 błyskawiczny atak wyprowadziła jeszcze Barcelona i trafił Aleix Gomez. Do przerwy Hiszpanie lepsi o jedną bramkę!

12:12 - Niemoc z obu stron w końcówce tej pierwszej części spotkania.

Niespełna trzy minuty do końca meczu. Kolejna przerwa - tym razem dla szkoleniowca Barcelony.

12:12 - Talant Dujszebajew prosi o przerwę, ale w ostatnich minutach tego spotkania gra kielczan wygląda rewelacyjnie. Mają oni piłkę, a więc jest szansa na pierwsze prowadzenie od... stanu 1:0.

12:12 - ZNOWU NA DWA RAZY! Nie trafił w czystej sytuacji Szymon Sićko, ale poprawił Karalek i mamy remis!

Angel Fernandez z dwoma minutami kary. Według sędziów sfaulował Alexa Dujszebajewa przy próbie odbioru piłki. Warto by to wykorzystać.

12:11 - Perez de Vargas wybronił pierwszy strzał, ale Alex Dujszebajew zebrał piłkę i pokonał Hiszpana. Już tylko jeden gol straty.

12:10 - Igor Karacić zdobywa bramkę, już się mogliśmy cieszyć, a tu... nie zdążył wbiec Andreas Wolff i Barca nadal utrzymuje przewagę.

8 minut do końca pierwszej części gry.

11:9 Szkoda tej kary. Alex Dujszebajew na ławce kar, a z rzutu karnego trafia Aleix Gomez.

10:9 - I o to chodzi! Strata piłki po hiszpańskiej stronie, szybki, ale dokładny kontratak Vive i trafia Alex Dujszebajew.

10:8 - Vive wykorzystuje rzut karny. Konkretnie robi to oczywiście Arkadiusz Moryto. Brawo!

10:7 - Haniel Langaro oszukał kielecką obronę i trafił na 10:7. Na razie znakomita postawa Barcelony w strefie ofensywnej. Kielecka obrona musi uważać.

9:7 Bardzo przyspieszyły oba zespoły i w kilkanaście sekund wpadły dwie bramki. Nadal "Duma Katalonii" na prowadzeniu.

8:6 - Ależ szkoda... Miał czystą sytuację z koła Karalek i znowu lepszy bramkarz FC Barcelony.

8:6 - Pięknie gra dzisiaj Branko Vujović. Kolejna fenomenalna bomba Czarnogórca.

8:5 - Aleix Gomez trafia z karnego. Pierwszy kwadrans dla Barcelony, ale ta strata jest jeszcze spokojnie do odrobienia.

7:5 - Ależ szkoda... Czysta sytuacja Moryty, ale ten trafia w słupek. Gra w przewadze bez bramek...

7:5 - Znowu udany rzut Szymona Sićki, który jeszcze ucierpiał przy walce z obrońcami Barcelony. Drużyna z Katalonii w osłabieniu.

7:4 - 10 minut za obiema zespołami. Teraz trafia ponownie Angel Fernandez.

6:4 - Poprawia się Szymon Sićko. Znakomicie wbiegł między obrońców Barcelony i nie dał szans Vargasowi.

5:3 - Wreszcie przerywamy niemoc w ataku. Atomowy rzut Branko Vujovicia! Trzeba odrabiać straty.

4:2 - Sićko próbował z daleka, ale Gonzalo Perez de Vargas nie dał się zaskoczyć. Może odjechać Barcelona.

4:2 - Chciało się powiedzieć, że spokojnie konstruują atak kielczanie, ale strata doprowadziła do bramki Angela Fernandeza.

3:2 - Branko Vujović wyrównuje stan meczu na 2:2. Po chwili jednak znowu udana akcja Barcelony, a konkretnie Timothy'ego N'Guessana.

1:1 - Najpierw dla kielczan trafia Tournat, po chwili jednak w szybkim ataku bramkę zdobywa Abello Gomez.

0:0 Broni Andreas Wolff rzut Luki Cindricia. Dobrze zaczyna się ten mecz dla Vive!

Chwila po godzinie 18, a więc za chwilę zaczynamy! Oby to był polski, kielecki wieczór w niemieckiej Kolonii.

Na parkiecie w Kolonii już trwa prezentacja obu zespołów. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się kielczanie, teraz pora na zespół z Barcelony.

32:30 w Barcelonie i 29:27 w Kielcach - w taki sposób w tym sezonie najważniejszych europejskich rozgrywek handballowych polski zespół pokonywał Katalończyków. Czy uda się to po raz trzeci? Odpowiedź na to pytanie zaczniemy poznawać od godziny 18.