Pływanie - MŚ: Masiuk w finale, Peda odpadła
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 19.06.2022, 19:45

Ze zmiennym szczęściem startowali w dzisiejszych półfinałach reprezentanci Polski. Awans uzyskał Ksawery Masiuk, a odpadła Paulina Peda. Na uwagę zwraca srebrny medal 42-letniego Nicholasa Santosa z Brazylii.

W półfinale 100 grzbietem świetnie spisał się świeżo upieczony rekordzista Polski - Ksawery Masiuk. W drugim wyścigu zajął czwarte miejsce z wynikiem 52,58 s., co ostatecznie dało mu także czwarty czas ogólnie. Najszybszy był Grek Apostolos Christou, który rezultatem 52,09 s. ustanowił nowy rekord mistrzostw. Na tym samym dystansie, ale klasykiem i wśród kobiet najlepsza okazała się Niemka Anna Elendt z wynikiem 1:05.62.

Niestety, awans do finału 100 metrów grzbietem nie udał się Paulinie Pedzie. Polka zajęła w swoim starcie ostatnie ósme miejsce (1:00.88), a ogólnie był to czternasty czas. Najlepiej spisała się Amerykanka Regan Smith z czasem 57.65. Natomiast w eliminacjach 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn kapitalnie popłynął 17-letni Rumun David Popovici, który czasem 1:44.40., ustanowił nowy rekord świata juniorów.

Złote medale zdobyli dziś: Nicolo Martinenghi z Italii oraz Caleb Dressel, Torri Huske i Alex Walsh ze Stanów Zjednoczonych.