LCS: CLG na równo z Evil Geniuses oraz Team Liquid
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 20.06.2022, 15:00

Ostatnią ligą, która rozpoczęła swój letni sezon jest amerykańska League Series Championship. Po pierwszym tygodniu mamy aż trzy niepokonane drużyny, a ku zaskoczeniu wszystkich poza Team Liquid oraz Evil Geniuses bilans 3-0 mają również Counter Logic Gaming. Na drugim biegunie znajdują się natomiast Cloud9 i Dignitas, które przegrały każde spotkanie.

Evil Geniuses 100 Thieves
Impact Gwen 0/2/11 1/2/4 Gnar Ssumday
Inspired Viego 8/1/6 4/4/4 Wukong Closer
jojopyun LeBlanc 5/3/6 2/5/6 Ahri Abbedagge
Danny Ezreal 4/1/4 2/2/5 Kai'Sa FBI
Vulcan Braum 0/3/15 1/4/6 Nautilus huhi

Rozgrywka rozpoczęła się od fatalnego błędu jojopyuna, który na drugim poziomie spróbował zabić przeciwnika pod wieżą. Akcja zakończyła się katastrofą i to Ahri zdobyła na swoje konto pierwszą krew. W następnych minutach Evil Geniuses zaczęli jednak powoli przejmować kontrolę nad grą, wygrywając teamfight na górnej alei, a także zapewniając sobie dwa pierwsze smoki oraz Rift Heralda. W 20. minucie przewaga Geniuszy Zła wynosiła już 2,000 sztuk złota, co stawiało ich w bardzo komfortowej sytuacji.

Dwie minuty później otrzymaliśmy walkę drużynową na dolnej rzece, w której obie drużyny wykonały po dwóch zabójstwach, ale oceaniczny drake trafił na konto 100 Thieves. Mimo tego w 26. minucie EG wykorzystali swoje prowadzenie do zdobycia Nashora, a następnie rozpoczęli oblężenie dolnej alei. Dwie minuty później Złodzieje zostali zdeklasowani w teamfightcie czterech za zero, po którym przeciwnicy zniszczyli inhibitor na midzie i dokonali resetu, mając 7,000 sztuk złota przewagi. Po powrocie na mapę Evil Geniuses zgarnęli trzeciego smoka, a zaraz potem wygrali decydującą walkę na topie, po której zakończyli mecz.

TSM Counter Logic Gaming
Huni Gwen 3/2/4 5/3/6 Jayce Dhokla
Spica Viego 6/4/2 3/2/10 Nidalee Contractz
Maple Galio 0/3/7 2/3/8 Twisted Fate Palafox
Tactical Jinx 1/3/3 5/1/13 Senna Luger
Mia Tahm Kench 1/7/3 4/2/11 Seraphine Poome

Mecz rozpoczął się od wymiany jeden za jednego na dolnej alei, w której pierwszą krew zdobył Tahm Kench. W czwartej minucie otrzymaliśmy natomiast kapitalną walkę na górnej rzece, która została wygrana przez Counter Logic Gaming dwóch za jednego, co pozwoliło zespołowi uzyskać 1,500 sztuk złota przewagi. Po tych wydarzeniach rozgrywka nieco zwolniła tempo, a w 12. minucie CLG pokonali górskiego smoka, oddając Rift Heralda. Następnie Shelly pomogła TSM zrównać z ziemią pierwszą wieżę, a także wyrównać stan złota.

W 17. minucie Counter Logic Gaming rozegrali jednak kapitalną walkę na górnej rzece, którą wygrali czterech za zero, ponownie budując dwutysięczną przewagę. Przeciwnicy zdołali odpowiedzieć, zdobywając dla siebie podniebnego drake'a oraz Heralda, ale ich strata wzrosła do trzech tysięcy sztuk złota. W dwudziestej drugiej minucie CLG wykorzystali przewagę do wzięcia Nashora, a także wygrania powstałej chwilę później walki. Kolejne akcje to jednak zdecydowana przewaga TSM, którzy zgarnęli dwa kolejne drake'i, a także odparli oblężenie rywali, utrzymując się w meczu. Mimo tego w 30. minucie Counter Logic Gaming ponownie pokonali Barona, a tym razem wzmocnienie wystarczyło do wygrania całego spotkania.

Team Liquid Cloud9
Bwipo Swain 0/0/11 2/2/1 Gangplank Fudge
Santorin Wukong 0/1/8 1/3/2 Volibear Blaber
Bjergsen LeBlanc 10/0/4 0/4/2 Corki Jensen
Hans sama Ezreal 5/2/9 1/5/3 Twitch k1ng
CoreJJ Bard 1/1/11 0/2/4 Yuumi Destiny

Początek meczu to bardzo ciekawa walka na dolnej alei, w której pierwszą krew zdobył Twitch. Odpowiedź ze strony Team Liquid była jednak błyskawiczna i na bocie znalazła się LeBlanc, która zgarnęła podwójne zabójstwo. W następnych minutach dość niespodziewanie to Chmurki zaczęły przejmować kontrolę nad rozgrywką, zdobywając dwa kille oraz dwa pierwsze smoki, oddając przeciwnikom tylko Rift Heralda. Dzięki temu po 15 minutach starcia obie ekipy miały równy stan złota.

W 19. minucie Blaber popełnił jednak fatalny błąd, który kosztował jego zespół aż cztery życia. Tym samym Team Liquid natychmiast uzyskali 2,500 sztuk złota przewagi oraz wzięli dla siebie oceanicznego drake'a. Następnie TL zaczęli powiększać swoją dominację, zdobywając drugiego smoka oraz Barona w 29. minucie. Wraz ze wzmocnieniem drużyna weszła do bazy oponentów midem dwie minuty później i nie miała problemów z zapewnieniem sobie zwycięstwa.